جستجو

اخبار

آرایش بر روی آکنه؟

یکشنبه, 07 تیر,1394

هنگامی‌که پوست شما دچار آکنه است، مراقب باشید از چه کرم پودری استفاده می‌نمایید چراکه کرم اشتباه ممکن است وضعیت شمارا بدتر کند.بااین‌حال، محصولات مناسب نه‌تنها می‌تواند علائم آکنه روی پوست شمارا استتار نماید بلکه همچنین می‌تواند تلالوی درخشانی به پوست شما بدهد.

دکتر ساما رایس، متخصص مشاور پوست و زیبایی می‌گوید درصورتی‌که از آکنه خفیف رنج می‌برید، بهتر است آرایش سبک داشته باشید مثلاً از کرم پودر روزانه و کانسیلری استفاده نمایید که باعث آکنه نشوند.

وی افزود زمانی که پوست شما دارای جوش است،نباید منافذ پوست بسته شود بنابراین نباید از آرایش سنگین که روی پوست ماسیده می‌شود، استفاده نمایید. بااین‌حال وی هشدار دارد در مرحله اول درمان، بهتر است تا زمان فروکش نسبی جوش‌ها از آرایش خودداری شود.

در دوره بعد درمان، تنها جای جوش بر روی پوست شما می‌ماند. کارشناسان می‌گویند که این مشکل هم با یک آرایش سبک حل می‌شود. پوشش این علائم با آرایش می‌تواند اعتمادبه‌نفس فرد را بالا ببرد.

دکتر پونام وادهوایی متخصص پوست و لوازم‌آرایشی می‌گوید: "برای پوست‌های مستعد آکنه همیشه باید از لوازم‌آرایش بدون پارابن یا فاقد روغن یا لانولین استفاده نمود. دکتر وادهوایی تأکید می‌کند انتخاب محصول درست، ضروری است و اضافه می‌کنددرصورتی‌که پوست چربی‌دارید، هرگز نباید از کرم و مرطوب‌کننده استفاده کنید.در عوض باید از یک زیر ساز مناسب و سپس از پنکیک بر روی آن استفاده نمایید.

متخصص پوست دکتر گیتا ابرویی،خاطرنشان می‌کند که بر روی پوست دارای آکنه، از حداقل آرایش استفاده شود. وی می‌گوید:"استفاده از آرایش ملایم در طول روز برای مخفی کردن علائم آکنه، امری طبیعی است اما باید مطمئن شوید که در شب و یا زمانی که در منزل هستید،برای جلوگیری از بسته شدن منافذ، صورتتان را بدون آرایش نگه می‌دارید.وی همچنین هشدار داد: اگر آکنه دارید،از روغن به‌عنوان پاک‌کننده آرایش استفاده نکنید. یک پاک‌کننده دومنظوره انتخاب کنید که حاوی یک پاک‌کننده برای پاک کردن آرایش و یک شوینده درمانی برای شستن صورت باشد.

فیلترها
Sort
display