جستجو

اخبار

آیا دندان‌های شما می‌تواند سفیدتر باشد؟

یکشنبه, 17 خرداد,1394

 

یکی از نشانه‌های کلاسیک ستارگان هالیوود: لبخند درخشان و سفید است. دندان‌هایی سفیدی که به نظرمی آید هرگز با یک قطره قهوه، سیگار یا حتی یک ‌تکه ذغال اخته برخورد نداشتند. اکثر ما در جریان این نکته هستیم که چنین لبخند زیبایی، حاصل مراجعه منظم به دندانپزشکی زیبایی است، اما ما چگونه احساس بهتری نسبت به دندان‌هایمان پیدا کنیم؟

بنا بر آمار آکادمی دندانپزشکی آمریکا، سفید کردن دندان‌ها یکی از پر مراجعه‌کننده‌ترین روش‌های آرایشی و بهداشتی است، درحالی‌که بسیاری از مردم برای یک لبخند سفیدتر تلاش می‌کنند، پیدا کردن خطی که لبخند سالم به اتمام می‌رسد و لبخندهای سفید و عجیب شروع می‌شود دشوار است. با توجه به استانداردهای هالیوود ــ که در دوربین‌ها بسیار عالی به نظر می‌رسد اما در زندگی عادی عجیب‌وغریب به چشم می‌آید ــ مردم درک نمی‌کنند که دندان سفید برای همگان، خیلی عادی است.

سفید طبیعی، بیش‌ازحد سفید

در حقیقت، بدن شما برخی از تأثیرات طول عمر را نشان می‌دهد. این بدین معنی است که دندان‌های شما در حال نشان دادن اثرات سال‌ها خوردن و آشامیدن است. درحالی‌که می‌توانید از طریق مراقبت منظم در خانه، و دفتر دندان‌پزشکان به مقابله با این آثار بروید البته دیدن حداقل کمی رنگ‌بر روی دندان‌ها طبیعی است.راس گلر کمدین در شوخی که در مورد سفید کردن دندان‌ها داشت، به‌طور سهوی مواد سفیدکننده را بیش‌ازحد بر روی دندان‌ها قرارداد و دندان‌هایش به‌طور ترسناکی در تاریکی می‌درخشیدند.

خیلی حساس، خیلی سفید

روش‌های سفید کردن دندان اغلب باعث حساسیت در دندان و لثه می‌شود، اما اگر سفید کردن دندان‌ها نزدیک است، از خودتان بپرسید آیا ارزش این را دارد یا نه؟!

مطمئن شوید که روش‌های سفید کردن دندان تحت تائید انجمن دندان‌پزشکی باشد، اگر نه منتظر آسیب‌های جدی دندانی در سال‌های آینده باشد. اگر مشکلی نیست چند روزی تعطیلی داشته باشید تا درد کمتر شود و بتوانید فعالیت خود را از سر بگیرید.

فیلترها
Sort
display