جستجو

اخبار

آیا فکر می‌کنید خانم‌ها باید صورت خود را اصلاح کنند؟

یکشنبه, 10 اسفند,1393

آخرین گزینه برای اصلاح موها، تراشیدن آن‌ها است، ولی ما راجع به پاها صحبت نمی‌کنیم. استفاده از تیغ برای اصلاح موهای صورت این روزها، طرفداران زیادی دارد و به گوش می‌رسد که فواید زیادی برای جوان‌سازی پوست ازجمله کاهش چین‌وچروک، ایجاد پوستی نرم‌تر و البته، کاهش موهای صورت، دارد. اما، آیا روشی بی‌ضرر است؟

در ادامه، ۲ جنبه متفاوت این بحث را می‌خوانید:
گزارشگر بخش زیبایی ما، گیربی جانسون، به همراه کارشناس زیبایی مشهور کیت سامرویل و همچنین ستاره هالیوود معروف کارولاین منزو، از طرفداران این روش اصلاح صورت هستند. در حقیقت، امروزه روش‌های نوینی در سالن‌های آرایشی، برای اصلاح صورت وجود دارد مانند لایه‌برداری. در این روش از یک تیغ کوچک مخصوص استفاده می‌کنند و به‌وسیله آن به پوست خشک نفوذ می‌کنند. این روش نازک‌ترین موها را نیز از بین می‌برد. گیربی می‌نویسد : با این کار، آرایش بهتر روی صورت شما می‌نشیند.
پوستتان را شاداب و درخشان می‌کند و چون این‌یک تیغ اصلاح است پس شما عملاً با استفاده از آن، از پوستتان لایه‌برداری کرده‌اید، که روشی فوق‌العاده برای جوان‌سازی پوستتان می‌باشد.
او می‌گوید: به نظر شما چرا مردان جوان‌تر از سنشان به نظر می‌رسند؟ جواب اینجاست! زیرا آن‌ها بیشتر از نیمی از عمرشان را مشغول اصلاح صورتشان می‌باشند!
اخیراً مجله گاردین نظریه‌ای را به چاپ رسانده است که به گفته آن، این روش می‌تواند به پوست آسیب برساند.
آنیتا بهاگوندس می‌نویسد: شاید این روش منافذ پوست را باز کند و یا آن را صاف و نرم کند، اما استفاده مداوم از لیف یا قلم‌موی صورت و مهم‌تر از همه لایه‌برداری از پوست، در طولانی‌مدت مضر می‌باشد. تراشیدن موهای صورت، نه تنها باعث بروز حساسیت می‌شوند، بلکه باعث می‌شود پوست شما نازک و ضعیف به نظر برسد. به استدلال بهاگوندس، دلیل این‌که ظاهر مردان دیرتر پیر می‌شود به علت اصلاح صورتشان نیست، بلکه به‌این‌علت است که آن‌ها پوستی ضخیم‌تر دارند که به‌طور طبیعی چربی سبوم و کلاژن بیشتری تولید می‌کند.
شما با کدام نظریه موافقید؟

فیلترها
Sort
display