جستجو

اخبار

از بین بردن مو؛ اپیلاسیون در مقابل اصلاح و کرم‌های موبر

دوشنبه, 04 خرداد,1394

نسل‌های مختلف از خانم‌ها برای از بین بردن موهای ناخوشایند، تلاش کرده‌اند. امروزه روش‌های لیزری زیادی برای از بین بردن فولیکول‌های ناخواسته وجود دارد، اما متأسفانه برای این کار باید پول و زمان زیادی را صرف کنید. اما به‌احتمال‌زیاد اپیلاسیون، اصلاح و کرم‌های موبر، جزو انتخاب‌های شما می‌باشند. هیچ‌یک از این سه روش، کامل نیستند اما اگر بررسی کنید می‌توانید بهترین روش را که برای شما مناسب‌تر است، انتخاب کنید.

مزایا و معایب اپیلاسیون

اگر شما خانم پرمشغله‌ای هستید که زمان کافی برای وقت‌گذرانی ندارید، احتمالاً اپیلاسیون، بهترین انتخاب برای از بین بردن موها است. اپیلاسیون، سریع است نتیجه‌ای سریع نیز دارد. اگر شما برای اپیلاسیون به سالن می‌روید، نباید نگران تمیز شدنتان باشید. به‌هرحال نتیجه اپیلاسیون قابل‌مشاهده است. این روش دردناک‌ترین روش بین این سه روش است که ممکن است باعث صورتی شدن و کنده شدن پوست بعد از اپیلاسیون شود. اگر شما کیت اپیلاسیون را خودتان خریداری کنید، تمیز کردن پوست واقعاً دردسرساز می‌شود.

از روش بی‌خطر تراشیدن استفاده کنید

تراشیدن، متعارف‌ترین روش از بین بردن موهای بدن است. نقاط قوت آن تا حدی مشهود است. این روش نسبتاً سریع و آسان است و به پاک‌سازی زیادی نیاز ندارد و بسیار ارزان است. جنبه‌های منفی آن شامل از دست دادن مویی است که قابل‌مشاهده نیست. در این روش احتمالاً دچار ترک و بریدگی یا سوزش تیغ می‌شوید. گرچه این ادعاها به‌طور کامل ثابت نشده‌اند، برخی به‌طور کامل از استفاده از تیغ‌ها اجتناب می‌کنند.

معایب و مزایای کرم‌های موبر

با توسعه کرم‌های موبر، بسیاری از مشکلات مرتبط با اپیلاسیون و تیغ رفع شدند. کرم‌ها، بی‌درد هستند (گرچه ممکن است به پوست‌های حساس آسیب برسانند). این احتمال وجود ندارد که خودتان را ببرید. پخش کردن کرم روی کل ناحیه باعث می‌شود که از بین بردن موی مناطق مشکل مانند مچ پا و زانو، آسان‌تر شود.

اما کرم‌ها هم مشکلات خود رادارند. بوی شیمیایی بیشتر کرم‌های موجود در بازار، عاملی است تا بعضی خانم‌ها تمایلی به استفاده از آن نداشته باشند. کرم‌ها همچنین یکی از بی‌نظم‌ترین انتخاب‌ها هستند. بعلاوه از آنجائی که نمی‌توانید در یک‌زمان، تمام نواحی موردنظر را به‌طور کامل با کرم بپوشانید ، بعد از نظافت، ممکن است مناطقی را مشاهده کنید که هنوز تمیزنشده.

یک نکته برای اطمینان: هیچ‌یک از روش‌های از بین بردن مو کامل نیست. اما با ارزیابی نکات مثبت و منفی هریک، شما می‌توانید روشی را که برای شما مناسب‌تر است، انتخاب نمایید.

فیلترها
Sort
display