جستجو

اخبار

استفاده‌های چندمنظوره؛ کرم دور چشم

شنبه, 01 آذر,1393

همه ما از لوازم آرایش استفاده می‌کنیم و طبیعتاً از یک محصول انواع رنگ‌ها و مدل‌هایش را نداریم. اما بعضاً به خاطر گرانی برایمان پیش‌آمده است که چندرنگ رژ را باهم استفاده کنیم تا به رنگ دلخواه برسیم، یا چند سایه را روی‌هم بزنیم تا رنگی جدید ایجاد شود. اما بعضی از محصولات هستند که داشتن آن‌ها ضروری است. مثل کرم صورت و دور چشم. این کرم‌ها به پوست سلامتی و جوانی می‌بخشند و آب‌رسانی می‌کنند. اما خبر خوب این است که از این محصول هم می‌تواند استفاده‌های چندجانبه کرد.

در ادامه 5 استفاده دیگر از کرم دور چشم را توضیح می‌دهیم، ازآنجاکه ظریف‌ترین قسمت پوست صورت ناحیه‌ی دور چشم‌هاست، پس محصولی که برای این قسمت تولیدشده است دارای کیفیت بالایی است، پس از استفاده آن در نقاط دیگر هم مطمئن است.

  • به‌عنوان کرم صورت: بیشتر کرم‌های دور چشم خاصیت سفت کنندگی، آب‌رسانی فوق‌العاده و ضد چروک بودن دارند. پس بقیه نقاط صورتتان هم می‌تواند از این خصوصیات بهره‌مند شود!
  • کاهش پف: سرما بهترین ضدالتهاب (پف) است. پس می‌توانید کرم دور چشمتان را در یخچال نگهداری کنید تا پف دور چشمتان را هم کاهش دهد.
  • از بین بردن سیاهی دور چشم: تنها یک زیر ساز چشمی، یا محصول رنگ دار است که می‌تواند کبودی زیر چشم را پوشش دهد. اما زیرسازها معمولاً غلیظ هستند و برعکس باعث می‌شوند به‌طور ناخوشایندی توجه به زیر چشم‌ها جلب شود. برای کاهش این غلظت می‌توانید زیر ساز چشمی‌تان را با کرم دور چشم مخلوط‌کنید تا زیر ساز سبک‌تری داشته باشید.
  • تهیه‌ی کرم پودر دلخواه: میزان کمی از کرم دور چشم را با چند قطره از زیرساز آرایشی‌تان مخلوط‌کنید تا رنگ آن کمرنگ‌تر و نزدیک‌تر به پوست خودتان بشود. هر چه زیرساز کمتر اضافه کنید، مخلوط جدیدتان سبک‌تر و ظریف‌تر خواهد بود تا نهایتاً به رنگ دلخواهتان برسید.
  • جلوگیری از ترک لب: با شروع فصل سرما، مرطوب نگاه‌داشتن لب‌ها اهمیت بالایی دارد. یک قطره از کرم دور چشمتان را روی خط لبتان بگذارید و با انگشت آن را به دور لب‌ها بمالید. این کار نه‌تنها باعث می‌شود لب‌هایتان نرم شوند بلکه خط‌های ریز اطراف لب را هم کاهش می‌دهد.
فیلترها
Sort
display