جستجو

اخبار

استفاده از ماست برای درمان جوش

یکشنبه, 27 اردیبهشت,1394

آیا با جوش‌هایتان در جنگ هستید؟ برای درمان آن‌ها به سمت ماست روی ببرید. احتمالاً کشف  خواهید کرد که این ماده‌ی طبیعی دقیقاً همان چیزی است که نیاز داشتید.
ماسک صورت  اول
هم می‌توانید از ماست ساده استفاده کنید، هم از ماستی که حاوی میوه است. میوه‌ها از شیوع جوش‌ها پیشگیری می‌کنند، و جای جوش‌ها را هم خوب خواهند کرد. اگر ماست میوه‌ای خریدید، باید کاملاً ماست را به هم بزنید تا همه‌ی مواد به‌خوبی باهم مخلوط شوند. اگر خودتان توت‌فرنگی، خیار یا مرکبات را به ماست ساده اضافه کنید که خیلی بهتر خواهد بود. صورتتان را به‌آرامی و فقط با استفاده از آب گرم بشویید. صورتتان را با یک حوله خشک‌کنید. با استفاده از پنبه‌ی توپی، ماست را به صورتتان بزنید. جاهایی که جوش‌دارید، لایه‌ی ضخیم‌تری ماست بمالید. اجازه دهید تا ماست حدود ۱۰ دقیقه روی پوستتان باقی بماند، تا ماست به‌خوبی به خورد پوستتان برود. حالا دوباره با استفاده از آب صورتتان را بشویید و خشک‌کنید.
ماسک صورت دوم
صورتتان را بشویید و خشک‌کنید. یک قاشق غذاخوری ماست غلیظ، (نه از آن‌هایی که بدون چربی یا کم چربند)، را با یک قاشق چای‌خوری عسل مخلوط‌کنید. احتمالاً نیاز باشد عسل را در مایکروفر قرار دهید تا اینکه شل شود. وقتی ماست و عسل، به دمای اتاق رسیدند، آن را به پوستتان بمالید و ده تا بیست‌دقیقه‌ای صبر کنید.  سپس صورتتان را بشویید و خشک‌کنید.
ماست بخورید!
ماست، یک ماده‌ی غذایی خیلی سالم است. در‌واقع یکی از بهترین راه‌ها برای رهایی از دست جوش‌ها خوردن ماست است! برای اینکه از این کار جواب بگیرید، ماست شما باید حاوی باکتری‌های زنده باشد. اگر موضوع باکتری شمارا نگران کرده، نترسید! باکتری‌های موردنظر ما پروبیوتیک نام دارند، جزو باکتری‌های دوست هستند و برای شما خوب‌اند!
ماست‌های پروبیوتیک کمک می‌کنند تا علاوه بر اینکه پوستی بدون جوش پیدا می‌کنید، پوستتان نرم‌تر و صاف‌تر شود. بعلاوه پروبیوتیک به بهبود وضع گوارش هم کمک می‌کند و باعث خواهد شد تا بدنتان بتواند بهتر از مواد مغذی استفاده کند.

فیلترها
Sort
display