جستجو

اخبار

باید‌هایی برای مراقبت از پوست

یکشنبه, 24 آبان,1394

در این مطلب به باید‌های مراقبت از پوست می‌پردازیم. هر نوع پوستی که داشته باشید، یک سری مسائل را باید در روتین روزانه خود رعایت کنید تا پوستتان سالم‌تر بماند.

۱- شاید فکر کنید برای استفاده از مرطوب‌کننده‌ها و آب‌رسان‌های پوست هنوز جوان هستید یا پوست شما برای این کار بسیار چرب است اما تمامی انواع پوست نیاز به مرطوب شدن دارند. مرطوب کننده‌ها پوست شما را از احتمال خشک شدن در امان نگاه می‌دارند و مهم نیست پوست شما از کدام نوع است، شما باید هر روز از آن‌ها استفاده کنید. زمان صحیح استفاده کردن از آب‌رسان‌ها بلافاصله پس از شستشوی صورت است که هنوز نم روی صورتتان وجود دارد و با استفاده از مرطوب‌کننده‌ها این نم در پوست شما ذخیره می‌شود. اگر پوستتان جوش دارد و یا احتمال جوش زدن برای شما وجود دارد از یک آب‌رسان سبک و بدون روغن استفاده کنید تا سریع‌تر جذب شده و حفره‌های صورتتان را نبندد تا این کار باعث بوجود آمدن جوش‌های جدید نشود.

۲- ممکن است کرم مرطوب کننده‌ای که استفاده می‌کنید در خودش فاکتور‌های ضد آفتاب داشته باشد، اما عملکرد درست‌تر و بهتر آن است که از یک ضدآفتاب مجزا استفاده کنید. نور خورشید میتواند لطمه شدیدی در کمتر از ۱۵ دقیقه به پوست شما وارد کند که این لطمه گاهی جبران ناپذیر است چون نور آفتاب در سنین جوانی هم ممکن است باعث سرطان پوست شود. برای خود به دنبال ضدآفتابی باشید که هم حاوی فاکتور UVA و هم UVB باشد و حداقل دارای SPF 30 باشد. بدون آنکه در نظر بگیرید آب و هوا چگونه است، آفتابی یا ابری، بارانی و یا برفی، در هر شرایط آب و هوایی اگر در طول روز از خانه خارج می‌شوید از ضد آفتاب استفاده کنید و هر ۲ ساعت یک‌بار ضدآفتابتان را مجددا استفاده کنید زیرا عمر موثر ضدآفتاب بیش از ۲ ساعت نخواهد بود.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display