جستجو

اخبار

بایدها و نبایدهای آرایش مژه (قسمت دوم)

دوشنبه, 15 دی,1393

7- استفاده روزانه و مداوم ریمل نه‌تنها طول و حجم مژه‌های شمارا افزایش نمی‌دهد بلکه باعث خشک شدن، شکننده شدن و کوتاه شدن مژه‌هایتان نیز خواهد شد.

8- برای محافظت از مژه‌هایتان بهتر است یک محلول تقویت مژه تهیه کنید و شب‌ها پیش از خواب از آن استفاده کنید. این نوع محصولات علاوه بر تقویت مژه‌ها باعث می‌شوند تا مواد آرایشی از روی آن‌ها پاک شود و همچنین چسب مژه‌های مصنوعی را راحت‌تر حل کرده و باعث می‌شوند تا مژه‌های مصنوعی راحت‌تر جدا شوند.

9- پزشکان و متخصصین زیبایی توصیه می‌کنند که محصولات آرایشی مایع مانند ریمل و خط چشم‌های مایع را بیشتر از 3 ماه استفاده نکنید، زیرا محیط درون این مواد آرایشی به دلیل مایع بودن مناسب برای رشد باکتری‌های مضر هستند و می‌توانند به چشم و مژه‌های شما آسیب وارد کنند.

10- در فروشگاه‌های لوازم‌آرایشی از تسترهای ریمل و خط چشم مایع استفاده نکنید زیرا ممکن است چشم اشخاصی که قبلاً از آن استفاده نموده‌اند آلوده بوده باشد و یا طول عمر آن‌ها به بیش از 6 ماه رسیده باشد که در هر دو صورت احتمال وارد شدن لطمه به‌سلامتی چشمانتان بالاتر خواهد رفت.

11- اگر پس از استفاده از ریمل متوجه توده‌ای شدن و چسبندگی زیاد آن بر روی مژه‌هایتان شدید بهتر است از 2 نوع ریمل متفاوت استفاده کنید تا مژه‌هایتان طبیعی‌تر به نظر برسد. توصیه می‌کنیم که از یک ریمل معمولی برای لایه اولیه و یک ریمل حجم دهنده برای لایه دوم بر روی مژه‌ها استفاده کنید.

12- اگر ریمل شما میزان حجم دهندگی بسیار زیادی دارد و شما این میزان از حجم را نمی‌پسندید، بهتر است میزان کمتر بر روی مژه‌هایتان استفاده کنید و یک لایه کفایت می‌کند.

13- هرگز برای کاهش حجم دهندگی ریمل به آن آب اضافه نکنید، زیرا این کار محیط ریمل را برای رشد باکتری‌های مضر مستعدتر خواهد نمود.

فیلترها
Sort
display