جستجو

اخبار

با این سه‌ روش از پوست خود مراقبت کنید

چهار شنبه, 29 بهمن,1393

راه‌های زیادی برای مراقبت از پوست آقایان وجود دارد. از ساده‌ترین آن‌ها که حتی شامل استفاده از شوینده برای صورت نیست تا سخت‌ترین روش‌ها.
شیوه زندگی شما تعیین‌کننده آن است که شما از چه چیزی استفاده می‌نمایید، اما در ادامه حداقل آنچه برای محافظت از پوستتان نیاز دارید را برای شما خواهیم گفت:
۱. پوستتان را با یک شوینده مخصوص صورت بشورید
• پوستتان را با آب خالی نشورید و حتماً از صابون استفاده کنید زیرا آب به‌تنهایی آلودگی و چربی را از روی پوست پاک نمی‌کند. از صابون‌های بدن نیز به دلیل اینکه سبب خشکی بیش‌ازحد پوست می‌شود استفاده نکنید البته صابون‌هایی هستند که مخصوص صورت هستند و استفاده از آن‌ها توصیه می‌شود.
• شوینده صورت را بر اساس نوع پوستتان انتخاب کنید. اگر روزنه‌های پوستتان جوش زده است به دنبال سالیسیلیک اسید در شوینده‌تان باشید. این ماده جوش‌ها و جوش‌های سرسیاه را کنترل می‌نماید.
۲. استفاده از مواد اصلاح با مواد اولیه مخصوص
• در لوازم اصلاحتان به دنبال مواد نرم‌کننده و ضدالتهاب باشید تا از التهاب پوستتان بکاهید. متداول‌ترین مواد نرم‌کننده و ضدالتهاب عبارت است از: آلوئه ورا، آرنیکا، خیار، نعنا و زینک اکسید.
۳. استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب
• استفاده از کرم ضد آفتاب بهترین کاری است که می‌توانید برای پوستتان انجام دهید. مؤثرترین، آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه برای داشتن پوستی سالم در زندگی‌تان هست. هر شخصی می‌تواند با استفاده از کرم ضد آفتاب پوستی سالم داشته باشد. باور اکثر افراد بر این است که تنها در روزهای آفتابی نیاز به استفاده از کرم ضد آفتاب دارید و این باور، غلط است. اشعه‌ی یو وی حتی در روزهای ابری نیز وجود دارند و عامل اصلی پیر شدن پوست نیز هستند.

فیلترها
Sort
display