جستجو

اخبار

با تیرگی‌‌های دور چشم چه باید کرد

دوشنبه, 30 آذر,1394

با تیرگی‌‌های دور چشم چه باید کرد

تیرگی زیر چشمانتان ممکن است شمارا بی‌حال و مریض، نشان دهد.ولی راه‌های ساده‌ای برای رهایی از این مشکل وجود دارد.

اولین قسمتی از بدن شما که تحت تأثیر اضطراب و ناراحتی قرار می‌گیرد، زیر چشمانتان است زیرا پوست این ناحیه، ضخامت کمی دارد. استرس خود را به‌صورت حلقه‌های تیره اطراف چشمان شما نشان می‌دهد و ممکن است فکر کنید اگر این حلقه‌ها اطراف چشمانتان ظاهر شود، از بین بردنش کار مشکلی است اما شما تنها به یکسری روش‌های ترمیمی ساده ، نیاز دارید.

می‌توانید به روش زیر اقدام کنید

منطقه‌ی آسیب‌دیده

حلقه‌های سیاه، اولین علائمی است که نشان می‌دهد بدن شما، کمبود موادی را حس می‌کند که به آن‌ها احتیاج دارد. این اتفاق می‌تواند به دلیل عوامل مختلفی مانند استرس، کم‌آبی، گردش خون ضعیف، التهاب، ژن ضعیف و یا تجمع ملانین ایجاد شود. پس به‌راحتی می‌تواند آن را درمان کرد تنها به مقداری مراقبت، نیاز دارد.

نحوه‌ی مقابله کردن با این مسئله

اگر کم‌آبی، این مشکل را برای شما به وجود آورده است، با مرطوب کردن صورت خود می‌توانید باعث از بین رفتن این حلقه‌های تیره شوید. برای مرطوب شدن صورت خود می‌توانید از چای سبز کیسه‌ای و پوست خیار استفاده کنید. سیب‌زمینی به دلیل داشتن آنزیمی به نام کاتالاز، باعث روشن‌تر شدن قسمت‌های تیره خواهد شد. ویتامین C نیز می‌تواند باعث کم‌رنگ شدن این حلقه‌های سیاه شود. نوشیدن آب و سایر نوشیدنی‌های مفید هم به بهبود رنگ پوست صورت شما کمک خواهد کرد.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display