جستجو

اخبار

با چروک‌های صورت خود خداحافظی کنید

یکشنبه, 09 فروردین,1394

با اینکه چروک شدن پوست، یک پروسه‌ی طبیعی به هنگام بالا رفتن سن محسوب می‌شود ولی بعضی افراد مستعد آن هستند که به گفته‌ی متخصصان می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد.

چروک‌ها می‌تواند به علت عادت‌های نادرست مانند سیگار کشیدن، رژیم غذایی نامناسب،استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب، دلایل ارثی، استرس، کاهش وزن و یا آلودگی هوا ایجاد شوند. چروک‌ها هنگامی اتفاق می‌افتند که پوست شما کلاژن خود را از دست بدهد. در این مطلب نکاتی برای کاهش چروک‌های شما گنجانده‌شده است.

- یک موز را له کنید سپس آن را روی صورت خود قرار دهید و بعد از نیم ساعت بشویید.

- موادی که حاوی ویتامین C  هستند، می‌توانند برای پوستتان مناسب باشند. پالپ آناناس می‌تواند برای کاهش چروک پوست مؤثر باشد. شما می‌توانید آب‌میوه ی آناناس را روی صورت خود بمالید و یا اینکه میوه را له کنید و سپس روی پوست خود قرار دهید.

- روغن‌زیتون نه‌تنها برای سلامتی شما مفید است بلکه می‌تواند برای پوست بخصوص به‌منظور کاهش چروک‌ها، بسیار مؤثر واقع شود. یک قاشق چای‌خوری روغن‌زیتون را برداشته و به آن چند قطره آب‌لیمو اضافه کنید. این محلول را روی پوست خود قرار داده و به‌آرامی مالش دهید.

- عسل و آب‌لیمو را باهم مخلوط کرده و از آن استفاده نمایید.این محلول را به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت خود قرار دهید سپس با آب ولرم بشویید.

- پاپایا، میوه‌ی دیگری است که می‌تواند در کاهش چروک‌های شما مؤثر باشد. پاپایا را له کنید مقداری آب‌لیمو و عسل به آن اضافه کنید و هفته‌ای یک‌بار روی صورت خود قرار دهید.

- همچنین می‌توانید شربت عسل و گلاب تهیه کنید و آن را روی صورت خود بمالید.

 

منبع

فیلترها
Sort
display