جستجو

اخبار

برای داشتن پاهای تمیز، آن‌ها را لایه‌برداری و مرطوب کنید

یکشنبه, 07 تیر,1394

فصل تابستان می‌تواند باعث تعریق بیش‌از حدپاها شود و گل و لای، پاهایتان را کثیف خواهد کرد. یک کارشناس می‌گوید: همان‌گونه که با صورت خود رفتار می‌کنید، مطمئن شوید که پاهایتان را نیز تمیز و به‌خوبی مرطوب نگه‌دارید.

در اینجا به چند نکته پرداختیم:

در حمام پاهای خود را با سنگ‌پا مالش دهید و بعد از حمام روزانه خود، آن‌ها را با مرطوب‌کننده غنی ماساژ دهید.

هنگامی‌که تابستان باعث افزایش تعریق پاهایتان می‌شود، با خود پودر تالک به همراه داشته باشید که اگر پاهایتان بوی بد می‌داد از آن استفاده کنید. سعی کنید کیسه‌های چای استفاده‌ شده را زیر پاهایتان قرار دهید تا بوی بد آن‌ها را بگیرد و به پاها تازگی بخشد.

پدیکور با روغن درخت چای، انقلابی نوین در مراقبت از پاست که توسط گروه آرایشی ALPS اختراع شد که پاهایتان را زیباتر، نرم‌تر و لطیف‌تر می‌کند. نه‌تنها روغن درخت چای این کار را انجام می‌دهد، بلکه حاوی مواد ضدعفونی‌کننده، ضد قارچ و ضد عفونت می‌باشد و بنابراین این پدیکور، آلرژی‌های پوستی، ترک پاشنه پا، میخچه پا و حساسیت دیگر را رفع می‌کند. استفاده مداوم از عصاره درخت چای پاهایتان را لطیف و حتی آن‌ها را روشن‌تر و نرم‌تر می‌سازد.

برای نرم کردن پاهایتان، مخلوطی حاوی مقدار برابری از گلیسیرین، پالپ پاپایا، عسل و آب‌لیمو آماده کنید. اکنون، به‌صورت روزانه این مخلوط را بعد از شستن پاها بمالید تا با استفاده مداوم پاهایی نرم‌تر و شفاف‌تر داشته باشید.

می‌توانید تکه‌های لیمو و شکر را روی پاهایتان قرار دهید و به‌صورت دورانی آن‌ها را بمالید. این کار به‌عنوان هیدراته مناسبی عمل خواهد کرد که پوست مرده را از بین می‌برد. عصاره لیمو نیز پوست را روشن خواهد کرد.

همچنین، مطمئن باشید که جلسات پدیکور پارافین تراپی خود را از دست نمی‌دهید چراکه برای رفع ترک پا بسیار مفید است و پاهایتان را زیبا می‌کند. این موم، داخل ترک‌های پایتان را پر، ترمیم و انگشتانتان را لطیف‌تر می‌سازد.

شب‌ها زمانی که پاهای خود را می‌شویید، بگذارید خشک شوند و آن را با وازلین ماساژ دهید و بعد موقع خواب جوراب‌های نخی به پا کنید و بخوابید. با این کار به انگشتان خسته خود اجازه می‌دهید تا تمام شب را استراحت کنند.

فیلترها
Sort
display