جستجو

اخبار

برای علاقه‌مندان به خال‌کوبی

دوشنبه, 11 اسفند,1393

بالاخره بعد از جستجو در سایت‌های مختلف و سر زدن به‌جاهای بسیار، طرح موردنظرتان را برای خال‌کوبی (تاتو) ابرو یا خط چشم و یا خط لب و... پیداکرده‌اید. بااین‌حال، چالش واقعی بعد از تاتو کردن است زیرا شخص باید بعد از تاتو کردن، بسیار مراقب باشد. اگر از یک خال‌کوبی زیبا، به‌خوبی مراقبت نشود و زمان لازم برای بهبود به آن داده نشود، می‌تواند به یک فاجعه تبدیل شود. در زیر چند توصیه مفید آورده‌ایم که به شما کمک می‌کند از خال‌کوبی‌تان مراقبت کنید:

۱. هنگامی‌که خال‌کوبی تمام شد، تاتوکار برای محافظت از تاتو در برابر آلودگی و عوامل خارجی مانند لباس و آب، یک باند استریل روی آن قرار می‌دهد. خال‌کوبی در این مرحله، حساس است و باید محافظت شود تا جوهر از پوست، بیرون نزند. هنگام دوش گرفتن، خال‌کوبی‌تان را بپوشانید.

۲. خال‌کوبی را دور از آب نگه‌دارید: حداقل به مدت دو هفته، از آب ریختن روی تاتو، خودداری کنید. اگر خال‌کوبی‌تان تصادفاً با شامپو یا صابون تماس پیدا کرد، فوراً آن را تمیز کنید. همچنین از شنا کردن نیز اجتناب کنید.

۳. خال‌کوبی را دور از آفتاب نگه‌دارید: خال‌کوبی‌ها باید از اشعه‌ی مضر آفتاب، دورنگه داشته شوند. اشعه‌ی خورشید می‌توانند به‌راحتی به خال‌کوبی،  آسیب برسانند. همچنین به‌محض اینکه خال‌کوبی، بهبود یافت در هنگام بیرون رفتن،  از یک ضد آفتاب با SPF ۳۰ استفاده کنید.

۴. پوستتان را خارش ندهید یا زخم‌ها را نکنید: شاید متوجه شوید که پس از مدتی، پوستتان کمی زخم شده است. به آن دست نزنید. تاتوکار نیز به شما پمادی می‌دهد که باید روی خال‌کوبی بمالید تا دچار این مشکل نشوید.

 

منبع

فیلترها
Sort
display