جستجو

اخبار

برطرف کردن پف چشم‌ها

پنجشنبه, 16 بهمن,1393

زمان خواب می‌تواند در بهبود وضعیت پف چشم‌ها تأثیر بگذارد. و یا نحوه خوابیدن شما می‌تواند شرایط آن را بدتر نماید. دو راه‌حل وجود دارد که تأثیر بسیاری بر بهبود شرایط گودی چشم شما خواهد داشت و سبب می‌شود تا زمانی که از خواب بیدار شده‌اید مشخص باشد که شما به میزان موردنیاز استراحت داشته‌اید. در ادامه چگونگی این دو روش توضیح داده می‌شود.


نکته شماره 1: سرتان را با کمک یک بالشت اضافی دیگر بالا نگه‌دارید. با خوابیدن بدون بالشت شما هیچ لطفی در حق خودتان نمی‌کنید. اما اگر سرتان را با استفاده از دو بالشت به‌جای یک بالشت کمی بالاتر بیاورید با توجه به عملکرد لنف‌ها با گرایش به پف کردن اعضای بدن مبارزه خواهد شد. اگر شما دو بالشت ندارید و نمی‌خواهید هزینه‌ای در این رابطه مصرف ننمایید می‌توانید به‌راحتی بالشت خود را از وسط نصف کنید و زیر سرخود بگذارید. اگر عادت دارید به یک سمت بخوابید سعی کنید این عادت خود را اصلاح نمایید و برای زیر زانوهایتان نیز بالشت بگذارید. اصولاً از بین بردن عادت‌های قدیم زمان‌براست بنابراین چندین هفته تلاش کنید و به اقدامات جدید خود ادامه دهید.
نکته شماره 2: این نکته برای مواردی است که شما یک روز بزرگ در پیش رو دارید و می‌خواهید به بهترین نحو ممکن جلوه و ظاهری خوب و آراسته داشته باشید. با بالاتر نگه‌داشتن سر و استفاده از لوازم‌آرایش مخصوص زیر چشم به همراه ماسک و ژل چشم شما با این مشکل چشم به مبارزه مضاعف پرداخته‌اید و با مشاهده نتیجه نیز به وجد خواهید آمد.
درواقع نکته شماره 3 نیز وجود دارد که مربوط به زمانی است که جهت جلوگیری از پف چشم‌ها، شب‌ها از کرم چشم استفاده می‌نمایید و نکته آن است که اگر زیر چشم‌های شما پف‌کرده است یکی از دلایل آن می‌تواند محل زدن کرم باشد. کرم‌ چشم، خود را با دمای بدن شما هماهنگ می‌نمایند و زمانی که شما به خواب رفته‌اید وارد پوست می‌شوند بنابراین اگر شما آن‌ها را در نزدیک محل رویش مژه‌هایتان بزنید آن‌ها وارد چشم شما می‌شوند درنتیجه سبب تحریک چشم و ترشح اشک چشم خواهند شد. نکته مهم در این است که با توجه به حرکت کرم چشم شما باید کرم را به فاصله حدوداً 1.5 سانتی‌متر ( ½ اینچ) بالا و پایین مژه‌هایتان بزنید. بنابراین زمانی که شما خوابیده‌اید کرم شروع به حرکت می‌نماید و در نقاط درست متوقف و جذب خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که از انگشت حلقه برای کرم زدن استفاده کنید زیرا این انگشت ضعیف‌ترین انگشت شما است و بدین ترتیب شما به پوستتان فشار بیش‌ازحد وارد نخواهید کرد.
با به کار بردن این سه ‌راه حل ساده از شر پف چشم‌هایتان خلاص خواهید شد.

فیلترها
Sort
display