جستجو

تاثیر روغن بادام بر پوست و مو قسمت سوم

تاثیر روغن بادام بر پوست و مو قسمت سوم

از بین بردن تیرگی و جای زخم

اگر دور چشمان شما تیره و گود رفته شده، از روغن بادام استفاده کنید.. ماساژ روغن بادام پیش از خواب بر روی پوست پاکیزه باعث می‌شود بعد از مدتی تیره‌گی دور چشم و جای زخم و جوش‌های قدیمی برطرف شود.

همچنین اگر برای طولانی مدت در معرض نور خورشید قرار گرفته‌اید و دچار اگزماهای پوستی شده‌اید، روغن بادام می‌تواند روند بهبود پوست‌تان را تسریع بخشد. پس از ماساژ پوستتان با روغن بادام، یک قاشق از روغن را به همراه یک قاشق عسل و کمی آب لیمو میل کنید و بعد از آن مقداری آب بنوشید.

کاهش چروک و نشانه‌های پیری

پوست صاف، نرم و بدون چروک نشانه جوانی است. اما باید بدانید که یک پروتیین ساختاری به نام کلاژن باعث داشتن پوستی صاف و نرم می‌شود. کلاژن زیر لایه اولیه پوست قرار دارد و باعث نرمی و لطافت پوست می‌شود. با افزایش سن میزان کلاژن زیر پوست کمتر شده و باعث ایجاد چروک می‌شود.

این روند اجتناب‌ناپذیر است و به مرور زمان اتفاق می‌افتد. اما پیری زودرس می‌تواند نشانه اثرات مضر آفتاب و کم آبی بدن باشد. استفاده روزانه از روغن بادام به پوست کمک می‌کند تا میزان کلاژن‌سازی رو به افزایش باشد و با افزایش میزان پروتیین‌های مورد نیاز از پیری زودرس جلوگیری کند.

درد عضلات و خستگی

یکی از استفاده‌های سنتی روغن بادام برای از بین بردن درد عضلات و ماهیچه‌ها بوده است. در روش‌های سنتی بیشتر از روغن بادام تلخ استفاده می‌شده، اما روغن بادام شیرین هم همان تاثیر را خواهد داشت. ماساژ بدن و صورت با روغن بادام می‌تواند خستگی عضلات را از بین ببرد و با افزایش پروتیین مورد نیاز عضلات از تحلیل آن‌ها جلوگیری کند. همچنین برای گرفتگی‌های عضلانی می‌توانید از ماساژ با روغن بادام شیرین استفاده کنید.

برای کنترل ریزش مو

از دست دادن روزانه صد تار مو طبیعی است، اما این امر زمانی نگران‌کننده می‌شود که میزان ریزش مو افزایش پیدا کند. مواجه شدن با آلاینده‌های صنعتی، کمبود مواد غذایی مورد نیاز بدن، عدم تعادل هورمونی و استرس می‌تواند منجر به ریزش مو می‌شود. برای کنترل ریزش مو باید به طور منظم از روغن بادام استفاده کنید و آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. روزانه چند دانه بادام بخورید و از روغن بادام به همراه سالاد استفاده کنید.

در مورد این مطلب نظری دارید؟
فیلترها
Sort
display