جستجو

اخبار

تاثیر قدرتمند انار بر زیبایی شما

دوشنبه, 11 آبان,1394

در اواسط پاییز هستیم و یکی از میوه‌هایی که در این فصل به بازار می‌آید انار است. انار خواص بسیاری برای بدن انسان دارد که برخی از آن‌ها مربوط به پوست و مو و زیبایی شما هستند. در نظر داریم تا در این مطلب به معرفی و شناساندن آن‌ها به شما عزیزان بپردازیم.

1-  خاصیت ضدپیری

آب انار خاصیت ضد پیری دارد و قابلیت جوانسازی پوست شما را هم از لایه‌های درونی و هم از سطح پوست داراست. روغنی که در هسته دانه انار وجود دارد باعث محکم شدن و بالا رفتن کشش سطحی اپیدرمیس یا همان پوست بیرونی شده و از چروک شدن پوست جلوگیری می‌کند.

2-  جلوگیری از جوش

دلیل ریشه‌ای بوجود آمدن جوش تغییرات هورمونی و به واسطه آن تولید چربی بیش از حد در پوست است. آب انار منبع غنی‌ای از ویتامین C است که میزان ترشح سبوم یا همان چربی پوست را کنترل کرده و از بوجود آمدن جوش جلوگیری می‌کند. علاوه بر این‌ها آب انار به گردش بهتر خون در بدن کمک کرده و سیستم گوارش را نیز تقویت می‌کند.

3-  حفظ سلامت پوست

کلاژن اصلی ترین ماده موجود در پوست است که باعث نرم و صاف ماندن پوست می‌شود. انار حاوی موادی‌ست که از تاثیر آنزیم‌هایی که باعث شکستن و از بین رفتن کلاژن پوست می‌شوند جلوگیری کرده و سلامتی پوست شما را حفظ می‌کند.

4-  کمک به ساخت سلول‌های پوستی

با بالا رفتن سن، شما با مشکلاتی همچون تغییر رنگ رنگدانه‌های پوستی و لک‌های سن و سال روبرو می‌شوید. مصرف انار با آنتی‌اکسیدان‌ها موجود در آن از تولید رادیکال‌های آزاد جلوگیری کرده و به روند صحیح تولید سلولی کمک می‌کند تا سلول‌های جدید درست مانند سلول‌‌های قدیمی و بدون تغیر در جنس و رنگ تولید شوند.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display