جستجو

اخبار

ترفندهایی برای خلاص شدن از زانو و آرنج سیاه

جمعه, 16 آبان,1393

برای بسیاری از ما پیش‌آمده است که لباسی نو خریده‌ایم و با شور و هیجان آن را در برابر آینه پوشیده‌ایم، اما آنچه توجه ما را جلب کرده است سیاهی زانوان و یا آرنج‌ها بوده است. ولی دیگر لازم نیست نگران تیرگی پوست در این نواحی باشید، در ادامه چند ترفند ساده و خانگی برای رفع این مسئله توضیح داده خواهد شد:


جوش‌شیرین و شیر
یک یا دو قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را در ظرفی بریزید. شیر را به آن اضافه کنید، به میزانی که حالت خمیر غلیظ به خود بگیرد. این مایع را بر روی آرنج و زانوانتان بگذارید و به‌آرامی و به‌صورت دورانی ماساژ دهید. یک روز در میان این کار را انجام دهید تا نتیجه را ملاحظه کنید.
زردچوبه، عسل و شیر
یک قاشق غذاخوری زردچوبه را با یک قاشق غذاخوری شیر و عسل مخلوط‌ کنید. مایع را بهم بزنید تا حالت خمیر مانند به خود بگیرد. آن را به مدت 20 دقیقه بر روی آرنج و زانوان خود بگذارید، سپس 2-3 دقیقه ماساژ دهید. در پایان آب‌کشی نمایید.
این سه ماده مانند مرطوب‌کننده، آنتی‌باکتریال و سفیدکننده عمل می‌کنند و آرنج‌ها و زانوانتان را روشن‌تر می‌سازند.
شکر و روغن‌زیتون
شکر و روغن‌زیتون را به میزان مساوی باهم مخلوط‌ کنید تا حالت خمیری شکل بگیرد. مایع را بر روی موضع بمالید و 5-7 دقیقه ماساژ دهید. سپس با آب و صابون بشویید.
لیمو و عسل
یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو و یک قاشق غذاخوری عسل را با یکدیگر مخلوط‌ کنید و آن را بر روی موضع به مدت 20 دقیقه باقی بگذارید. سپس با آب زیاد بشویید. این کار را سه بار در هفته انجام دهید تا نتیجه مثبت آن را ملاحظه کنید.
سرکه و ماست
یک قاشق چای‌خوری سرکه و یک قاشق چای‌خوری ماست را باهم مخلوط ‌کنید تا حالت خمیری شکل پیدا کند. سپس با آن موضع موردنظر را ماساژ دهید. بعد از 20-25 دقیقه آب‌کشی نمایید.
لیمو به‌تنهایی می‌تواند معجزه کند
برای استفاده از لیمو در روشن کردن پوست، لیمو را از وسط به دو نیم تقسیم کنید. آب آن را چلانده و خود لیموها را بر روی زانو و آرنج خود بمالید. بعد از 3 ساعت موضع را با آب ولرم بشویید و از کرم مرطوب‌کننده یا لوسیون استفاده کنید. اگر این ترفند ساده را هرروز انجام دهید متوجه تغییرات چشمگیری خواهید شد.

فیلترها
Sort
display