جستجو

اخبار

تهیه‌ی یک اسپای خانگی سریع و آسان

پنجشنبه, 28 اسفند,1393

آیا هوای بارانی شمارا مجبور به خانه‌نشینی کرده؟ شما می‌توانید در همان اتاقی که هستید، به خود و پوستتان رسیدگی کنید. تهیه‌ی یک اسپا داخل خانه، هم به‌صرفه خواهد بود و هم از تلف شدن وقت شما جلوگیری می‌کند. در این مقاله نکاتی برای تهیه‌ی یک اسپا آورده شده است.

ابتدا محلی را که برای اسپا در نظر دارید، انتخاب کنید سپس یک وان کوچک در آنجا بگذارید. از تعدادی گلبرگ خشک‌شده‌ی رز و یا گل‌های معطر برای تزیین حمام خود استفاده کنید. تعدادی حوله‌ی تمیز، بالای سرخود قرار دهید. وجود یک سری شمع‌های رنگی در اطرافتان، روی معطر شدن حمام تأثیر خواهد داشت. به همراه داشتن روغن‌های موردنیازتان مانند سنبل هندی، اسطوخودوس یا روغن درخت چای برای ایجاد فضایی بهتر و آرامش‌بخش‌تر می‌تواند به شما کمک کند. یک کیت مانیکور و پدی‌کور هم نزدیک خود داشته باشید. هنگامی‌که در اسپا هستید، همزمان از ماسکی برای صورت، ماسک آرامش‌بخش چشم‌ها و مرطوب‌کننده‌ی مو استفاده کنید.

مواد موردنیاز

شما می‌توانید از شکلات تلخ استفاده کنید. شکلات تلخ، خواص فراوانی مانند کاهش سلولیت و ویتامین رسانی به پوست دارد.شکلات به‌عنوان ماسک صورت و بدن، فوق‌العاده عمل می‌کند. شما همچنین می‌توانید یکی از باارزش‌ترین میوه‌ها یعنی مانگو را مورداستفاده قرار دهید. این میوه‌داری ویتامین A بوده و پوست را مرطوب می‌کند. اگر از استرس زیادی رنج می‌برید، روغن نارگیل می‌تواند برای شما آرامش‌بخش باشد. مقداری از روغن نارگیل را کف دست خود بریزید و بر روی سر و پیشانی خود بمالید همچنین می‌توانید این روغن را بر روی پشت و گردن خود نیز قرار دهید زیرا این قسمت‌ها، بیشتر از بخش‌های دیگر، تحت تأثیر استرس قرار می‌گیرند.

 

منبع

فیلترها
Sort
display