جستجو

اخبار

توصیه‌هایی برای آرایش مات

پنجشنبه, 27 آذر,1393

خانم‌هایی که پوستی چرب دارند و چربی پوستشان به‌راحتی قابل‌کنترل نیست طرفدار این نوع آرایش هستند. اگر پوست شما خشک باشد، آرایش مات همان لحظه روی صورتتان زیبا به نظر خواهد رسید اما در پایان روز پوستتان را خشک‌تر نشان می‌دهد. درهرحال اگر فکر می‌کنید این آرایش به شما می‌آید می‌توانید از این سبک استفاده کنید.


برای شروع آرایش آنچه همه می‌دانیم این است که باید از مرطوب‌کننده به روی پوست استفاده کنیم. اما در آرایش مات، بعد از زدن مرطوب‌کننده و قبل از کرم پودر باید از یک زیرساز مات استفاده کنیم، که می‌توانیم آن را به همه‌ی صورت یا فقط به T-ZONE بزنیم. زیرا این قسمت از صورت زودتر چرب خواهد شد و با این کار می‌توانیم این چربی را کنترل کنیم.
مرحله بعدی داشتن لبانی مات است. برای این کار ابتدا از یک مرطوب‌کننده لب استفاده کنید و اجازه دهید کاملاً جذب شود تا از پوسته‌پوسته شدن لب جلوگیری کنید. این مرحله بسیار اساسی است زیرا رژلب‌های مات معمولاً خشک هستند و اگر لب‌ها کاملاً مرطوب نباشند خشک و تکه‌تکه شده به نظر می‌آیند. سپس یک خط لب همرنگ رژ موردنظر بردارید و دور لب را خط بکشید، داخل لب را بامداد پرکنید. حالا یک فرچه سایه نازک بردارید؛ کمی پنکیک به آن بزنید و به لب‌ها بکشید. حالا نوبت رژ زدن است، پس از آن‌که رژ مات را به لب‌هایتان زدید یک دستمال‌کاغذی بردارید و به‌آرامی روی لب‌ها فشار دهید این کار باعث می‌شود هرگونه برقی را از رژ لب بگیرد.
برای چشم‌ها، یکرنگ سایه مات انتخاب کنید. ابتدا زیرساز آرایشی به پلک بزنید تا از جمع شدن سایه در چین‌وچروک‌ها جلوگیری کند. سپس ریمل بزنید و ابروها را مرتب بکشید.

فیلترها
Sort
display