جستجو

اخبار

توصیه‌هایی برای داشتن موهای بهتر

پنجشنبه, 14 آبان,1394

 

-          استفاده روزانه و بیش‌ازحد از ابزارهای حالت‌دهی به مو مانند سشوار و اتو باعث به وجود آمدن موخوره در نوک موها می‌شود پس بهتر است کمتر از آن‌ها استفاده کنید و یا از درجه حرارت‌های پایین‌تر بهره ببرید.

-          اگر احساس می‌کنید موهایتان اندکی خشک و شکننده، نازک و کم‌حجم شده و قدرت سابق را ندارند و شل شده و مثل سابق خوب حالت نمی‌گیرند، برای مدتی از نرم‌کننده‌های سیلیکون دار استفاده کنید تا پوشش نازک سیلیکونی رو ماهایتان قرارگرفته و از مشکلات فوق جلوگیری کنند.

-          خوردن ماهی و محصولات دریایی و همین‌طور مغز خشکبار مانند گردو، پسته، بادام و انواع تخمه‌ها به‌صورت مداوم به‌سلامت هرچه بیشتر موهایتان کمک خواهد نمود.

-          استفاده از آب داغ و خیلی گرم به دلیلی حل کردن چربی پوست سر باعث خشک شدن بیش‌ازحد مو و از بین رفتن درخشش آن‌ها می‌شود. نیازی هم نیست تا از آب سرد استفاده کنید، همواره سعی کنید تا از آب ولرم برای شستشوی مویتان استفاده نمایید.

-          برای حجم دهی بیشتر می‌توانید از موس مو استفاده کنید و در هنگام خشک‌کردن موهای سرخود را به سمت پایین بگیرید تا موها را از ریشه به سمت نوک خشک‌کنید، این کار نیز باعث حجیم‌تر نمایان شدن موهایتان منجر خواهد شد.

-          اگر سر شما شوره دارد، از زدن روغن به سر خود جلوگیری کنید زیرا این کار باعث آسیب بیشتر کف سر و ازدیاد شوره خواهد شد. تهیه یک شامپوی مناسب و ضد شوره بهترین راه‌حل برای مبارزه با این مشکل است.

-          سشوارهای معمولی و سشوارهایی با موتور توربو و قدرتمند تفاوت چندانی در زمان خشک شدن موهایتان به وجود نمی‌آورند بلکه فقط میزان سرعت در رساندن حرارت در آن‌ها متفاوت است، پس از تهیه بی‌دلیل سشوارهای قدرتمند با موتور توربو خودداری کنید. چون هم هزینه بیشتر خواهید پرداخت، هم به موهایتان آسیب بیشتری خواهد رسید و هم در زمان خشک شدن موها تغییری به وجود نخواهد آمد.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display