جستجو

اخبار

توصیه‌هایی برای داشتن پوستی شاداب

جمعه, 16 آبان,1393

نوشیدن زیاد آب
مهم‌ترین روش که در طی سال‌ها به‌خوبی اثبات‌شده است، نوشیدن 8-10 لیوان آب در روز است. این کار ساده‌ترین و ارزان‌ترین راهی است که برای داشتن پوستی شفاف وجود دارد. نوشیدن آب باعث می‌شود تمام سموم بدن دفع شود و درخشندگی و شفافیت به پوست شما بازگردد.
مصرف روزانه ژل آلوورا
اگر در خانه گیاه آلوورا داشته باشید می‌توانید ژل آن را بگیرید و به مدت 15 دقیقه بر روی صورت و گردن خود بگذارید و سپس با آب خنک بشویید.اگر هم این گیاه را در خانه ندارید به‌راحتی می‌توانید ژل آماده آن را از داروخانه ها تهیه کنید. مصرف این ژل باعث می‌شود پوستتان براق و مرطوب گردد.
اضافه کردن سیر به رژیم غذایی روزانه
محققان ثابت کرده‌اند که مصرف سیر در رژیم غذایی روزانه باعث طول عمر بیشتر سلول‌های پوست می‌شود و درنتیجه موجب جوان ماندن و شادابی پوست می‌گردد.
آب‌لیمو و عسل
آب‌لیمو و عسل به درمان پوست‌های خشک کمک می‌کند. دو قاشق غذاخوری آب‌لیموی طبیعی را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط ‌کنید. این معجون را روی صورتتان به مدت 20 دقیقه بگذارید و سپس با آب‌خنک شست‌وشو دهید. لیمو مانند روشن‌کننده‌ی طبیعی عمل می‌کند و عسل پوستتان را تغذیه می‌کند. استفاده‌ی مداوم از این معجون باعث نتیجه‌ای چشم‌گیر در زمانی کوتاه می‌شود.
آب نارگیل
نوشیدن آب نارگیل نیز از راه‌های مؤثر در داشتن پوستی سالم و شفاف است. آب نارگیل دارای مرطوب‌کننده و آنتی‌اکسیدان‌هایی است که پوست شما را تمیز و شفاف می‌کند.
آب پرتقال
روزانه آب پرتقال بنوشید. پرتقال دارای ویتامین سی است و به ساخت کلاژن که ماده ضروری برای جوان و لطیف ماندن پوست است، کمک می‌کند.

 

فیلترها
Sort
display