جستجو

اخبار

خشک‌کردن و حالت دادن به موها با کمک هوا

پنجشنبه, 23 بهمن,1393

باور کنید یا نه، به‌غیراز رها کردن موها به‌صورت آزاد برای خشک شدن توسط هوا کارهای دیگری نیز می‌توانید انجام دهید. با انجام دادن چند عمل ساده علاوه بر خشک شدن موهایتان به‌صورت طبیعی در هوای آزاد می‌توانید مدل مویی زیبا داشته باشید. مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید و از ماسک (موس) موی مخصوص موهای خود نیز استفاده کنید.
1. زمانی که هنوز در حمام به سر می‌برید و یا تازه دوش گرفتن شما تمام‌شده است با کمک یک شانه دنده درشت موهای خود را شانه بزنید. برای شانه کردن موهایتان زیاد صبر نکنید در غیر این صورت حالت فر موهایتان از بین می‌رود.
2. ماسک (موس) موی مناسب خود را که مخصوص خشک شدن موها در هوای آزاد است انتخاب کنید.
3. موهایتان را به کمک ماسک مو به هم فشرده و در مشت‌هایتان جمع کنید (به‌صورت مچاله). اطمینان حاصل کنید که به قسمت‌های مختلف مویتان بر اساس نیاز ماسک بزنید، به‌عنوان‌مثال اگر می‌خواهید موهایتان حجیم‌تر شود از ماسک‌های موی حجیم کننده استفاده کنید و ماسک را بر روی ریشه‌های مو و تا انتهای دم مو را ماسک بزنید. اگر می‌خواهید موهایتان نرمی بیشتری داشته باشد از ماسک مو با نرم‌کننده استفاده کنید و دم موهایتان را به ماسک آغشته نمایید.
4. پس از زدن ماسک به مو نوبت خشک‌کردن و گرفتن آب اضافی مو است، یکی از بهترین گزینه‌هایی که دارید استفاده از یک تی‌شرت است ، یک تی‌شرت قدیمی را برداشته و با قرار دادن موها بین آن رطوبت و نرمی اضافی مو را از بین برید. استفاده از تی‌شرت به‌جای حوله به این دلیل است که پرزهای حوله همانند یک شانه باریک عمل خواهد کرد و سبب از بین رفتن تاب مو شود.
5. در حین خشک شدن هر از گاهی موها و سرتان را به سمت پایین نگه‌دارید و هر از مدتی با کمک دست‌هایتان موهایتان را فشرده و مچاله نمایید. تغییر مسیر موها و ریشه‌ها سبب می‌شود مویتان حالت بهتر و حجیم‌تری داشته باشد.
6. در حین خشک شدن موها به فشردن دم موهایتان ادامه دهید. البته در نظر داشته باشید نیازی به انجام متداول این امر نیست اما هر از مدتی این کار را انجام دهید.
7. اگر موهای شما پف‌کرده است و می‌خواهید ضمن ایجاد پیچ‌وتاب در موهایتان از پف آن نیز بکاهید موهایتان را در پشت سرتان به‌صورت حلقه و شل ببندید و بگذارید مویتان باحالت بسته خشک شود. با این روش از پف کردن و وز شدن موهایتان جلوگیری می‌کنید.
8. در انتها بنا به صلاحدید خودتان می‌توانید از سرم مو استفاده کنید.

فیلترها
Sort
display