جستجو

اخبار

خودتان برق لب درست کنید

سه شنبه, 15 اردیبهشت,1394

 

این روش ساخت برق لب خانگی، هم ساده است و هم‌زمان زیادی از شما نخواهد گرفت. اگر می‌خواهید کیف لوازم‌آرایشتان را یک گام ارتقا دهید، یا اینکه می‌خواهید هدیه‌ای بدهید که مطمئنید ارزشش را دارد، برق لب دست‌ساز و خانگی خودتان را بسازید. اغلب مواد موردنیازش در دسترس همه هست. در حقیقت شانسش زیاد است که آن‌ها  را همین حالا در کابینت‌های آشپزخانه‌ یا حمام خود داشته باشید. در ادامه روش ساخت این برق لب که هم خوردنی است و هم کاربردی را خواهید خواند.
مواد موردنیاز:
۲ قاشق چای‌خوری موم
۶ قاشق چای‌خوری روغن بادام
۱ قاشق چای‌خوری عسل
۱ کپسول ویتامین E
۵ قطره آب‌لیمو ترش
اولین قدم برای ساخت برق لبتان، این است که موم و روغن بادامتان را باهم مخلوط‌کنید. آن‌ها را به مدت دو دقیقه یا تا زمانی که به‌خوبی باهم مخلوط شوند، حرارت دهید. سپس عسل را بیفزایید، ویتامین را نصف کرده و اضافه کنید، و سپس لیمو را هم به داخل مواد بریزید. تمام مواد را به هم بزنید و حدود یک دقیقه حرارت دهید. حالا مخلوط به‌دست‌آمده را درون شیشه‌ای بریزید و اجازه دهید تا خنک شود. حالا برق لبتان آماده است!
یک‌چیز خوب در مورد این برق لب این است که برای ساختنش نیازی به اجاق‌گاز نیست. همه‌ی چیزی که احتیاج دارید، تنها یک مایکروفر است. همچنین کاملاً هم بی‌خطر است.
تقریباً می‌توانید از هر چیزی برای ذخیره کردن این برق لب استفاده کنید. هم می‌توانید از فروشگاه‌ها، ظروف مخصوص خریداری کنید، هم می‌توانید قوطی برق لب‌های قدیمی خود را به کار ببرید. اگر خواستید چیز بیشتری در برق لب خود بیفزایید، می‌توانید رنگ خوراکی استفاده کنید تا برق لبتان کمی رنگ به خود بگیرد.

فیلترها
Sort
display