جستجو

اخبار

خوراکی های مفید برای داشتن پوست سالم

شنبه, 01 آذر,1393

ویتامین E و C
تحقیقات نشان داده است که این ویتامین‌ها می‌توانند از اثرات مضر آفتاب بر پوست جلوگیری کنند. ویتامین C یکی از مواد ارزشمندی است که به ساخت کلاژن -که رنگ پوست و سفت بودن آن را تأمین می‌کند- کمک می‌کند. اگر ویتامین E را به‌صورت قرص مصرف می‌کنید باید به خاطر داشته باشید بیش از دوز 400 استفاده نکنید زیرا خطر خونریزی به همراه دارد. بهترین منابع غذایی برای تأمین ویتامین E عبارت‌اند از؛ مرکبات، سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی، فلفل تند و شیرین. سبزی‌های سبزرنگ نیز منبع ویتامین C هستند.
چــای
چای، خصوصاً چای سبز منبع فوق‌العاده آنتی‌اکسیدانی است که پلی فنول(polyphenol) نام دارد. به همین دلیل است که تحقیقات نشان داده است افرادی که چای می‌نوشند ( به‌خصوص چای با لیمو) کمتر احتمال دارد به سرطان پوست دچار شوند.

ویتامین A
یکی از آنتی‌اکسیدان‌های قوی ویتامین آ است که پایه‌ی بسیاری از محصولات پوستی بدون نسخه در داروخانه‌ها را تشکیل می‌دهد. مطالعات نشان داده است که بین میزان ویتامین آ در خون و خشکی پوست همبستگی وجود دارد. هر چه میزان ویتامین آ بیشتر باشد پوست مرطوب‌تر است.این ویتامین را نباید به طریق مکمل و قرص مصرف کرد، از طرفی دریافت آن از طریق غذاها نیز دشوار است. اما این موارد بهترین منابع طبیعی آن هستند: پرتقال، میوه‌های قرمز و نارنجی، هویج، سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی، طالبی و سبزی‌ها سبز برگ‌دار مثل اسفناج و کلم بروکلی.

فیلترها
Sort
display