جستجو

اخبار

داروهای خانگی برای مقابله با کم‌پشتی مو

یکشنبه, 20 اردیبهشت,1394

به لطف آلودگی، افزایش سطوح استرس و کیفیت بد آب، کارشناسان می‌گویند که ریزش و کم‌پشتی مو، به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش‌یافته است. بااین‌حال کمک، درست در آشپزخانه شما وجود دارد. روغن‌ها و مواد غذایی خاص به شما کمک می‌کنند که با کم‌پشتی موها مقابله کنید.
• یکی از داروهای مؤثر، مالیدن ژل آلوئه ورا روی پوست سرتان می‌باشد. بجای آن می‌توانید آب آلوئه ورا نیز بنوشید.

• یکی از دلایلی که بسیاری از خانم‌ها و آقایان، با مشکل کم‌پشتی مو مواجه‌اند، این است که آن‌ها موهایشان را به‌اندازه کافی چرب نمی‌کنند. به توصیه مادربزرگتان گوش کنید و چرب کردن موهایتان را به یک بخش ثابت از برنامه زیبایی‌تان تبدیل کنید. گفته می‌شود که روغن نارگیل، برای موها بسیار مؤثر است. چند قطره آب‌لیمو به روغن نارگیل اضافه کنید و هفته‌ای یک‌بار، پوست سر و موهایتان را به‌طور کامل با آن ماساژ دهید. در طول شب، بگذارید روی موهایتان بماند و روز بعد موهایتان را بشویید.

• روغن کرچک، یک‌راه مؤثر دیگر برای مقابله با کم‌پشتی موهاست. ازآنجایی‌که روغن کرچک به‌تنهایی، بسیار غلیظ است، آن را با چند قطره عسل مخلوط‌کنید و هفته‌ای یک‌بار، این مخلوط را روی پوست سرتان بمالید.

• شما همچنین می‌توانید خمیری از دانه‌های شنبلیله درست کنید. این دانه‌ها را له کنید و آن‌ها را باکمی آب مخلوط‌کنید تا به شکل خمیر درآید. هفته‌ای یک‌بار این خمیر را روی پوست سرتان ماساژ دهید.

فیلترها
Sort
display