جستجو

اخبار

درمان‌هایی برای پوست‌های برنزه یا آفتاب‌سوخته که در آشپزخانه شما وجود دارند

شنبه, 16 اسفند,1393

 

زمستان در حال تمام شدن است و زمان آن شده که برای روزهای تابستان آماده شویم. این ترفندهای زیبایی ساده که از آشپزخانه شما، نشأت می‌گیرند به شما کمک خواهند کرد تا از شر پوست آفتاب‌سوخته یا لکه‌های برنزه آزاردهنده‌ای که اکثر ما در طول تابستان با آن مواجه می‌شویم، خلاص شوید.

یک درمان کاملاً خنک‌کننده برای پوست‌های آفتاب‌سوخته، ژل برگ آلوئه ورای تازه چیده شده است. آن را روی ناحیه آفتاب‌سوخته بمالید و بعدازاینکه خشک شد،  با آب بشویید. این کار را به مدت چند روز تکرار کنید.

آرد نخود به شما کمک می‌کند تا از شر لکه‌های قهوه‌ای ناخواسته خلاص شوید. فقط باید کمی آرد نخود، چند قطره آب‌لیمو و کشک را باهم مخلوط کنید. این مخلوط را روی صورت و سایر قسمت‌های برنزه بدنتان بمالید و بعدازاینکه خشک شد، با آب سرد آبکشی کنید. تکرار این کار به مدت ۱۰ روز به شما کمک خواهد کرد که لکه‌های قهوه‌ای‌تان را برطرف کنید.

ماده دیگری که در آشپزخانه شما موجود است، عسل می‌باشد که بسیار مفید است. آن را با یک قاشق چای‌خوری آب‌لیمو مخلوط کنید و بعد از گرفتن حمام آفتاب، روی صورتتان بگذارید. این کار به میزان قابل‌توجهی، تیرگی پوست را کاهش می‌دهد.

تکه‌های یخ،  تنها برای خنک کردن نوشیدنی‌هایتان نیستند بلکه یک درمان زیبایی بسیار مفید نیز می‌باشند. یک قسمت شیر را به همراه سه قسمت آب، منجمد کنید. این تکه‌های یخ را با یکپارچه بپوشانید و روی پوستتان بمالید. این کار به تسکین پوست آفتاب‌سوخته کمک خواهد کرد.

پودر زردچوبه تازه که با شیر مخلوط شده است نیز می‌تواند به رفع لکه‌های قهوه‌ای پوست که به خاطر برنزه کردن ایجادشده‌اند، کمک کند.

 

منبع

فیلترها
Sort
display