جستجو

اخبار

درمان‌های خانگی برای دندان‌های سفید درخشان

پنجشنبه, 28 خرداد,1394

دندان‌های سفید مروارید فام، رنگ و رو رفته می‌شوند! این امر یکی از رایج‌ترین مشکلات کلیه دندان‌پزشکان است. اگرچه همه مایل به داشتن لبخندی درخشان و مروارید گونه هستند اما مراجعه به پزشکان باقیمت‌های دیوانه‌وار، پولی در جیب ما باقی نمی‌گذارند. خدا را شکر که استفاده از برخی از درمان‌های خانگی نه‌تنها آسان است بلکه بسیار مناسب نیز می‌باشد.

لایه‌برداری با موز:

موز، یک میوه سالم و بی‌خطر و سرشار از مواد مغذی است. اما آیا می‌دانستید که پوست موز، منبع بسیار خوبی برای سفیدی دندان‌ها نیز می‌باشد. بنابراین دفعه بعد، پوست موز را برای داشتن دندان‌های مرواریدی نگه‌دارید. دو بار در روز، حدود یک یا دو دقیقه باپوست موز دندان‌هایتان را مالش دهید. مواد معدنی مانند پتاسیم، منگنز، منیزیم توسط دندان‌های شما جذب می‌شوند و دندان‌های شمارا سالم نگه می‌دارند. پوست پرتقال نیز منبع خوبی برای سفید کردن دندان‌هاست.

توت‌فرنگی:

آیا می‌دانستید توت‌فرنگی‌های قرمز روشن، منبع خوبی از سفیدکننده‌های دندان هستند؟ خوب حالا می‌دانید، شروع کنید به انبار کردن توت‌فرنگی‌های تازه. تنها کاری که باید بکنید این است دو یا سه توت‌فرنگی بردارید، به‌صورت خمیر درآورید و برای دو یا سه دقیقه بر روی دندان‌های خود بمالید. سپس دندان‌ها را به‌خوبی بشوید یا حتی می‌توانید مسواک بزنید. توت‌فرنگی یک منبع غنی از آنزیم‌های طبیعی به نام اسید مالیک است که می‌تواند به سفید شدن دندان‌ها کمک کند، فیبرهای موجود در توت‌فرنگی به‌عنوان یک پاک‌کننده طبیعی در حذف باکتری به‌خصوص باکتری‌های دهان و دندان عمل می‌نماید.

جویدن هویج ترد:

دفعه بعد که هویج ترد دیدید، به‌سادگی آن را بشویید و خام بجوید. هویج خام در پاک کردن پلاک دندان، بسیار سودمند است. همچنین مالش تکه‌های هویج خام به دندان، آن‌ها را روشن خواهد کرد و باکتری‌ها را کشته، لثه‌ها و دندان‌هایی سفیدتر برای شما به ارمغان می‌آورند. به‌غیراز هویج، سیب و کرفس به همان اندازه در سفید کردن دندان‌ها مؤثر هستند. مانع بیماری‌های لثه و التهابات لثه می‌شود و باکتری‌های مولد بو را از بین می‌برد.

ترک سیگار:

مطمئناً به حرف، آسان است و به عمل دشوار. اما درنهایت، ترک سیگار مزایای بیشتری دارد. سیگار کشیدن به‌مرور باعث زرد شدن دندان‌های شما و رواج بیماری‌های کشنده می‌شود. اگر می‌خواهید دندان‌های سفید و مروارید گونه داشته باشید، سیگار را ترک کنید.

از نی استفاده کنید:

جرعه‌جرعه بنوشید. چیزهای بسیار سرد یا گرم، اصلاً برای دندان‌ها خوب نیستند بنابراین تا جایی که می‌توانید سعی کنید چای یا قهوه خود را سرد و از طریق یک نی برای کاهش تماس مستقیم دندان‌ها و نوشیدنی‌های گرم بنوشید.

فیلترها
Sort
display