جستجو

اخبار

درمان‌های خانگی ساده برای اینکه از شر منافذ باز پوستتان خلاص شوید

یکشنبه, 03 اسفند,1393

منافذ باز یکی از نگران‌کننده‌ترین مشکلات پوستی هستند که اگر درمان نشوند و از آن‌ها غافل شوید، تشدید می‌شوند و باعث بروز لکه و جوش می‌گردند.

در اینجا چند راه ساده برای درمان خانگی منافذ باز و بزرگ پوست آورده‌ایم:
آب یک لیمو را بگیرید و آن را با عسل مخلوط کنید. این مخلوط را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوستتان بگذارید سپس با آب گرم بشویید و به‌آرامی‌ خشکش کنید. آنزیم‌های طبیعی موجود در عسل و ماهیت اسیدی آب‌لیمو به کوچک شدن منافذ و سفت شدن پوست کمک می‌کند.
چند قطعه پاپایای رسیده را به‌صورت خمیر (پوره) درآورید و روی صورت تمیزتان بگذارید. پاپایا، خواص لایه‌برداری بسیار عالی دارد، منافذ باز را تمیز می‌کند و دانه‌های سرسیاه را از بین می‌برد.
یخ به‌طور معجزه‌آسایی در سفت و کوچک کردن منافذ باز پوست، مؤثر است. صورتتان را با یک شوینده صورت ملایم تمیز کنید، و یخ را روی صورتتان بمالید. یخ در از بین بردن آلودگی منافذ نیز مؤثر است.
سه قاشق غذاخوری ماست را در یک‌کاسه به هم بزنید و آن را مستقیماً روی صورتتان بگذارید. بعد از ۱۵ دقیقه، صورتتان را با آب سرد بشویید. اسیدلاکتیک موجود در ماست، به کاهش اندازه منافذ کمک می‌کند.
از یک بسته خاک رس مخلوط شده با گلاب برای سفت کردن و کوچک کردن منافذ پوستتان استفاده کنید. این مخلوط به سالم نمودن پوست و رفع لکه‌های به وجود آمده به خاطر نور خورشید کمک می‌کند. برای رسیدن به بهترین نتیجه می‌توانید هفته‌ای دو بار از این مخلوط استفاده کنید.

فیلترها
Sort
display