جستجو

درمان خانگی برای خشکی پوست دست

درمان خانگی برای خشکی پوست دست

برای درمان خشکی پوست خوب است ابتدا بدانیم چه عواملی موجب خشکی پوست می‌شوند. سه لایه بیرونی از پوست ما محافظت می‌کنند، این پوشش خارجی مانعی طبیعی و ضد آب است که از ورود عقونت‌ها به بدن جلوگیری می‌کند، بدن را از نور UV محافظت می‌کند و به جلوگیری از ورود مواد شیمیایی و دیگر آلاینده‌های محیطی کمک می‌کند. دست‌های خشک نشانه این است که این لایه بیرونی به خطر افتاده است. عواملی مانند خشکی هوا، استفاده زیاد از آب، صابون‌ها و مواد شیمیایی می‌توانند موجب خشکی پوست بشوند.

برای جلوگیری از خشکی پوست دست به موارد زیر اهمیت بدهید:

صابون‌های مرطوب‌کننده

صابون‌هایی که حاوی مواد شیمیایی سنگین هستند، اغلب موجب خشکی پوست می‌شوند. هنگام خرید صابون دقت کنید که مواد تشکیل‌دهنده آن‌ها از سدیم لوریل سولفات، رنگ‌های مصنوعی و رایحه‌های ساختگی نباشد. این مواد موجب خشکی پوست خواهند شد. از صابون‌هایی استفاده کنید که حاوی نرم‌کننده‌ها، مرطوب‌کننده‌ها و ویتامین E باشند.

کرم‌های مرطوب‌کننده‌

استفاده روزانه از کرم‌های مرطوب‌کننده، خصوصا پس از هر بار شست‌وشوی دست‌ها می‌تواند به کاهش ترک‌های پوستی کمک کند. همچنین می‌توانید از روغن‌های طبیعی مانند روغن بادام برای چرب کردن دست‌هایتان استفاده کنید.

استفاده از دستکش

دست‌های شما به مراقبت احتیاج دارند. هنگام شست‌وشو و استفاده از مواد شوینده سعی کنید از دستکش استفاده کنید. اکر با گرد و خاک سر و کار دارید، دست‌های خود را با دستکش بپوشانید. هنگام باغبانی، خانه‌تکانی و اموری که ممکن است به دست‌های شما آسیب برساند، استفاده از دستکش را فراموش نکنید.

زمانی را به دست‌هایتان اختصاص دهید

بهترین زمان برای اینکه دست‌های خود را مرطوب و چرب کنید پیش از خواب است. با استفاده از کمی مرطوب‌کننده، دست‌های خود را ماساژ دهید تا مواد مغذی آن جذب پوست شما شود. سپش دست‌های خود را با یک دستکش پلاستیکی و روی آن با یک دستکش پارچه‌ای بپوشانید. فردا صبح از لطافت دست‌های خود متعجب می‌شوید.

آب، نیاز اصلی پوست

خوردن مقدار زیادی آب در طول روز برای داشتن پوستی سالم و درخشان ضروری است. برای خود هدف‌گذاری کنید و سعی کنید روزانه میزان حداقل هشت لیوان آب بنوشید.

بخور آب سرد

اگر در محیط خشک زندگی می‌کنید، استفاده از دستگاه‌های بخور آب سرد به شما کمک خواهد کرد تا رطوبت کافی محیط را تامین کنید. اگر در طول روز فرصت کافی ندارید که در منزل باشید، می‌توانید دستگاه بخور را در اتاق خواب خود قرار دهید و هنگام خواب از آن استفاده کنید.

در مورد این مطلب نظری دارید؟
فیلترها
Sort
display