جستجو

اخبار

راهکارهایی برای کاهش سلولیت

سه شنبه, 05 خرداد,1394

کاهش سلولیت نباید حتماً با تکنولوژی بالا صورت گیرد. اگر می‌خواهید سلولیت پوستتان را کاهش دهید، دنبال کردن این درمان‌های طبیعی و مقرون‌به‌صرفه می‌تواند به شما کمک کند.

کافئین

شما همیشه نباید کافئین‌تان را از نوشیدن قهوه دریافت کنید. درواقع کافئین، ماده‌ای است که در بسیاری از کرم‌های سلولیت وجود دارد. با این‌حال برای اینکه کافئین برای شما مؤثر باشد، مجبور نیستید آن کرم‌ها را بخرید .شاید بخواهید از دانه‌های قهوه روی سلولیت‌تان استفاده کنید. اول کف حمامتان را با روزنامه بپوشانید. سپس دانه‌های قهوه را درحالی‌که هنوز گرم هستند، بردارید و آن‌ها را روی سلولیت‌تان، مالش دهید. سپس ناحیه موردنظر را با پلاستیک بپوشانید و چند دقیقه صبر کنید .پلاستیک را از روی پاهایتان بردارید و آن‌ها را آبکشی کنید.

گلوکوزامین

شاید بخواهید از مکمل گلوکوزامین استفاده کنید. گمان می‌رود که گلوکوزامین، بافت‌های همبند را تقویت می‌کند. درحالی‌که گلوکوزامین در مواد غذایی موجود نیست، اما بدن ما این ماده را تولید می‌کند. بااین‌حال با بالا رفتن سن خانم‌ها، بدنشان گلوکوزامین کمتری تولید می‌کند. گلوکوزامین ممکن است به پیشگیری از پوکی استخوان کمک کند و برای آرتروز مفید باشد.

ماساژ

سعی کنید جاهایی از بدنتان را که سلولیت دارد، ماساژ دهید. شاید این کار به افزایش گردش خون به این نواحی و همچنین تجزیه آن سلول‌های چربی کمک کند. اگر دوست دارید می‌توانید برای تنوع، از یک برس نرم روی پوست مرطوبتان استفاده کنید.

روغن‌ها (اسانس‌ها)

ممکن است دوست داشته باشید که نواحی با سلولیت شدید را با استفاده از روغن‌ها (اسانس‌ها) ماساژ دهید. به‌عنوان‌مثال گمان می‌رود که اسانس رز ماری یا سرو، مفید باشند. درخت عرعر که می‌تواند به کاهش مایعات کمک کند نیز برای سم‌زدایی آن مناطق مفید است. روغن‌هایی مانند روغن آووکادو،روغن گل سرخ یا روغن هسته انگور را به‌عنوان حامل‌هایی برای اسانس‌ها امتحان کنید.

اثربخشی درمان طبیعی کاهش سلولیت

به‌طور بالینی ثابت نشده که این درمان‌های طبیعی بتوانند میزان سلولیت شمارا کاهش دهند. بعضی از آن‌ها ممکن است به‌طور موقت مؤثر باشند، چراکه این درمان‌ها، ورم آن نواحی را کاهش داده و باعث می‌شوند که پوستتان، صاف‌تر به نظر برسد.
اگر تصمیم دارید که مکمل‌ها را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید، حتماً با پزشکتان مشورت کنید. هر مکمل طبیعی یا مصنوعی، ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. بعلاوه ممکن است مکمل‌ها با هرگونه دارو یا مکمل دیگری که مصرف می‌کنید، تداخل داشته باشند.

فیلترها
Sort
display