جستجو

اخبار

در این تابستان از محصولات زیبایی استفاده کنید که پایه نعناع داشته باشد

چهار شنبه, 23 اردیبهشت,1394

یک لیوان آب‌خنک چیزی است که بعدازظهر، هنگام ورود به خانه آن را درخواست می‌کنیم. گرمای سوزان این فصل نه‌تنها باعث از دست دادن آب بدنتان می‌شود بلکه پوست و مویتان را نیز خشک می‌کند. برای حفظ  آب بدن از محصولات زیبایی که پایه نعنا دارد، استفاده کنید تا شمارا خنک نگاه دارد.
روغن‌ها و شامپوهای مخصوص مو
در طی این فصل، روغن‌های بر پایه نعنا در فروشگاه‌ها موجود هستند. در حقیقت این روغن‌ها در خنک کردن سر و همچنین کاهش سردرد یا استرس موثرهستند، با استفاده از آن‌ها احساس تازگی خواهید کرد.  درزمانی که شامپوها همگی ادعایی مبنی بر خنک‌کنندگی مو و پوست سردارند، بهترین محصول آن نیست که فقط تأثیر خنک‌کنندگی داشته باشد بلکه باید زمانی طولانی اثر خود را حفظ کند و به تمیزی شادابی مو در طول روز کمک کند.  دکتر راگیو گاناترا متخصص پوست می‌گوید: نعنا پوست را از بسیاری بیماری‌ها مثل اگزما، موخوره و عفونت‌های قارچی حفظ می‌کند و همین‌طور از تعریق بیش‌ازحد پوست سر جلوگیری می‌کند.
لوسیون‌ها، شامپوها و شوینده‌های مخصوص پوست
چندین لوسیون و کرم‌های مخصوص بدن بر پایه نعنا وجود دارد که آب بدن را حفظ می‌کند و پوست را تازه نگه می‌دارد. به این لوسیون‌ها برای داشتن اثر خنک‌کنندگی باید عناصری مثل نعنا، آلوئه ورا یا خیار اضافه شود.
درهرصورت از یک لوسیون فقط به خاطر بوی نعنا استفاده نکنید بلکه مواد تشکیل‌دهنده آن را نیز چک کنید. مانینی پراجیت متخصص پوست می گوید: بعضی لوسیون‌ها فقط از نعنا به‌عنوان اسانس استفاده می‌کنند و اثر خنک‌کنندگی ندارند. برای جلوگیری از بوی بد شما می‌توانید از این لوسیون‌ها برای قسمت‌هایی از بدن که بیشتر عرق می‌کنند، استفاده کنید.
برای صورت
متخصصان زیبایی تأکیددارند که به‌وسیله تونر، آب پوستتان را در طی این فصل حفظ کنید. آرتی چاربیا، متخصص زیبایی پیشنهاد می‌کند که استفاده ازتونرهایی که‌پایه‌ی منقبض کنندگی دارند قبل از آرایش، پوستتان را برای مدت طولانی خنک نگه می‌دارد. بیشتر خانم‌ها برای محل کار یا هر موقعیت دیگری آرایش می‌کنند، بنابراین تونرها کمک می‌کند تا پوستشان تحت لایه‌ای از آرایش خنک بماند. سالن‌های زیبایی زیادی ماسک نعنا را توصیه می‌کنند که در طی این زمان از سال مناسب است. این‌ها از کرم‌های بر پایه نعنا برای ماساژ، پاک‌سازی و گذاشتن ماسک‌هایی که صورت را خنک می‌کند، استفاده می‌کنند. همچنین ماسک‌های خنک‌کننده‌ای وجود دارد (لایه‌بردارها) که کمک می‌کند تا آب پوستتان در طی تابستان حفظ شود همچنین در این زمان به نظر می‌رسد که پوست اکسیژن زیادی را نیز از دست می‌دهد.
دست ‌و پاهایتان را خنک نگاه‌دارید
چندین نوع نمک حمام در فروشگاه‌ها، موجود است که نعناع به‌عنوان جزئی از ترکیب آن‌هاست. شما می‌توانید از این‌ها برای درمان دست و پای خود استفاده کنید. چندین برند بر پایه نعنا وجود دارد که کرم‌های دست و پای خود را پیشنهاد می‌دهد. آن‌ها به لایه‌برداری سلول‌های مرده پوست کمک می‌کنند و همچنین با تاثیرآنتی باکتریال خود، پاهای شمارا از عفونت‌های پوستی مرتبط با عرق که در این فصل شایع است، حفظ می‌کند.

فیلترها
Sort
display