جستجو

اخبار

در این تابستان به آفتاب‌سوختگی نه بگوئید

دوشنبه, 14 اردیبهشت,1394

تیره شدن پوست در تابستان حتی اگر به‌طور کامل خودتان را بپوشانید یا از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید، اجتناب‌ناپذیر است.
اما یک متخصص می‌گوید چندراه حل ساده خانگی مانند استفاده ازبرگ کلم و یالایه برداری با بادام در مناطق آسیب‌دیده می‌تواند به روشن کردن پوست کمک کند.
آشمین مانجوال، مالک سالن‌های ستاره‌دار اسپا، نکاتی را برای رهایی از تیرگی و سلامتی پوست در تابستان ارائه می‌کند.
از برگ کلم استفاده کنید: این برگ‌های سبز زمانی که آفتاب پوستمان را تیره می‌کند، همچون یک معجزه عمل می‌کند. چند برگ کلم سرد را روی منطقه آسیب‌دیده به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید. و برای تأثیر بیشتر این کار را دو بار در هفته تکرار کنید.  
از ویکس استفاده کنید: مقدار کمی ویکس را به‌وسیله‌ی انگشتانتان روی مناطق آسیب‌دیده ماساژ دهید. افرادی که بیش‌ازحد تیره شده‌اند دو بار و دیگران یک‌بار در هفته استفاده کنند.
از یخ استفاده کنید: اگر آفتاب بیش‌ازحد پوستتان را سوزانده، این روش خیلی مؤثر است. چند قالب یخ را در پارچه کتان بپیچید و به‌آرامی روی مناطق آسیب‌دیده بمالید. اگر پوستتان بیش‌ازحد سوخته، آن را به‌طور مستقیم روی مناطق آسیب‌دیده بگذارید. این کار باعث می‌شود قسمت آسیب‌دیده، بازسازی شود.

از خامه و زعفران استفاده کنید: خامه را با زعفران مخلوط‌کنید و آن را با ملایمت به‌صورت بمالید و بگذارید شب بر روی پوست بماند. سه بار در هفته از آن استفاده کنید. این دستورالعمل خانگی نه‌تنها باعث می‌شود تیرگی پوست شما رفع شود، بلکه باعث رهایی از آکنه و پوستی لطیف‌تر می‌شود.

از کشک استفاده کنید: استفاده از کشک بر روی پوست به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه و شستن آن. این کار را به‌طور منظم انجام دهید تا تیرگی به‌طور کامل رفع شود.

از یک بطری آب کدو استفاده کنید: این کمک می‌کند تا پرآفتاب سوختگی‌ها غلبه کنیم. از یک بطری آب کدو در مناطق آفتاب‌سوخته دو تا سه بار در روز استفاده کنید. تغییر را مشاهده خواهید کرد.
لایه‌برداری به‌وسیله بادام: بادام را در آب به مدت سه تا چهار ساعت بخیسانید، آن را به‌خوبی بکوبید و نرم کنید و به مناطق آسیب‌دیده پوستتان بمالید. این نه‌تنها به از بین بردن تیرگی کمک می‌کند بلکه پوست شمارا از درون سالم‌تر می‌کند.

استفاده از دوغ: سه قاشق چای‌خوری دوغ را و یک قاشق چای‌خوری بلغور جو دوسر را خوب مخلوط‌کنید، حالا آن را به‌صورت بمالید و به‌صورت دایره‌وار ماساژ دهید. این کار نه‌تنها باعث رفع تیرگی می‌شود بلکه باعث جوان‌تر شدن و رفع تاول‌های پوست می‌شود.

فیلترها
Sort
display