جستجو

اخبار

در این روز‌های آلوده، رفتار صحیح با موها چگونه است

شنبه, 28 آذر,1394

در این روز‌های آلوده، رفتار صحیح با موها چگونه است

هر قدر هوا آلوده‌تر باشد، موهایمان سریع‌تر چرب می‌شوند و نیاز بیشتری به حمام رفتن احساس می‌کنیم. اما آیا واقعا بیشتر کردن دفعات حمام در هفته صحیح است یا خیر. روی صحبت این مطلب با آقایانی‌ست که بیشتر در فضای آزاد تردد می‌کنند و بیشتر در معرض آلودگی هوا هستند.
نظریه‌های متفاوتی دراین‌باره وجود دارد که آقایان چند بار باید موهای خود را شست‌وشو دهند. بعضی‌ها معتقدند که این کار باید هفته‌ای یک بارو بعضی دیگر معتقدند که باید هفته‌ای سه بار، صورت بگیرد. اما بهترین راه برای اینکه بتوانید تصمیم بگیرید، این است که به نوع موهای خود توجه کنید.
برای آقایانی که موهای کوتاه دارند، ۲ بار در هفته می‌تواند مناسب باشد و آن‌هایی موهای بلندتری دارند، ۳ بار در هفته این کار را انجام دهند زیرا که موهای بلندتر به رطوبت و مراقبت بیشتری احتیاج دارد. اگر شما دارای موهای خشک و پف‌دار هستید ممکن است که بخواهید موهای خود را به‌درستی، حالت دهید که برای این کار می‌توانید موهای خود را ۳ بار در هفته بشویید و از نرم‌کننده استفاده کنید.
اگر شما در معرض گردوغبار و آلودگی هستید، باید بیشتر مراقب موهای خود باشید و آن‌ها رو شست‌وشو دهید تا سلامتی‌شان حفظ شود. توجه داشته باشید که بیش‌ازحد از شامپو استفاده نکنید زیرا این عمل می‌توانید باعث خشکی کف سر شما شده که درنهایت عاملی برای ریزش موهای شما و آسیب‌دیدگی خواهد بود.
بهترین راه برای مشخص کردن تعداد دفعات شست‌وشو، بررسی مداوم موهایتان است. اگر خشک، چسبنده یا ناصاف هستند باید به آن‌ها شامپو بزنید.
انواع متفاوت مو احتیاج به مراقبت‌های متفاوتی دارند. اگر انگشتان دستتان را به میان موها ببرید و روی آن‌ها بکشید از نوع و وضعیت موهای خودآگاهی پیدا خواهید کرد.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display