جستجو

اخبار

در فصل سرما بیشتر از موهایمان مراقبت کنیم(قسمت اول)

دوشنبه, 16 آذر,1394

در فصل سرما بیشتر از موهایمان مراقبت کنیم(قسمت اول)

با شروع فصل سرما ممکن است آسیب هایی به سلامت موهایمان وارد شود که با رعایت نکاتی که در 2 قسمت برایتان بیان خواهیم نمود میتوانید سلامت از دست رفته آن ها را باز یافته و یا از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید

۱- باور غلطی وجود دارد که مو های نازک شده را زیاد نباید شست. سرما نیز باعث نازک شدن مو می شود اما میتوانید با انتخاب شامپوی درست به طور مرتب مو‌هایتان بشویید. شامپوی فاقد سدیم، بهترین انتخاب برای این فصل است. شامپو را به ساقه مو زیاد نمالید و سعی کنید بیشتر کف سرتان را با آن ماساژ دهید.

۲- از اسپری‌های حالت دهنده مو خیلی قوی استفاده نکنید. این اسپری‌ها باعث شکننده شدن موهایتان می‌شود. سرما نیز به این میزان شکنندگی اضافه شده و آسیب بیشتری به مویتان وارد خواهد نمود.

۳- اگر برای رسیدن به جایی عجله دارید، بهتر است از شامپو‌های اسپری خشک استفاده کنید زیرا خیس ماندن مو در سرما هم باعث مریض شدن شما شده و هم سلامت موی شما را تهدید می‌کند.

۶- اگر از کلاه برای گرم نگاه داشتن سرتان استفاده می‌کنید، حداکثر یک روز در میان موهایتان را بشوئید زیرا کلاه باعث عرق کردن کف سر و بسته شدن منافذ و تولید باکتری‌های مضر می‌کند که خود ممکن است باعث چرب شدن بیش از حد سر و موهای و حتی ریزش مو شود.

۵- اگر موهایتان نازک و آسیب دیده است و قصد دارید در طول زمستان آن‌ّا را رنگ کنید، سعی کنید کمتر تغییر رنگ دهید و بیشتر رنگ‌هایی نزدیک به رنگ فعلی موهایتان را انتخاب کنید تا با توجه به سرد شدن هوا آسیب کمتری به موهایتان وارد شود.

۶- فرقی نمی‌کند موهایتان نازک باشد یا ضخیم، به دلیل خشک شدن مو در زمان سرما، باید آن‌‌ها را مرطوب نگاه داشته و آبرسانی کنید. یک نرم‌کننده آبرسان تهیه کنید و اگر میخواهید از این فراتر هم بروید یک ماسک مرطوب کننده انتخاب کرده و با هر بار حمام کردن از آن مصرف کنید.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display