جستجو

اخبار

در فصل سرما بیشتر از موهایمان مراقبت کنیم(قسمت دوم)

سه شنبه, 17 آذر,1394

در فصل سرما بیشتر از موهایمان مراقبت کنیم(قسمت دوم)

در قسمت قبل به مشکلاتی که در ایام سرد سال ممکن است برای مو پیش بیاید صحبت کردیم و راهکارهایی نیز برای رفع و یا پیشگیری از این مشکلات بیان نمودیم. حال به ادامه این نکات میپردازیم:

۷- با شروع فصل سرما وزش باد نیز بیشتر می‌شود که ممکن است باعث بوجود آمدن موخوره شود. بهتر است مو‌های خود را در ابتدای فصل سرما لایه‌لایه کوتاه کنید تا احتمال بروز موخوره را کاهش دهید.

۸- موهایتان را حتما سشوار بکشید تا خیس نمانند که باعث سرماخوردگی و سردرد می‌شود اما به دلیل سرد بودن هوا، سشوار کشیدن در زمستان لذت بیشتری دارد، مراقب باشید این لذت باعث آسیب به موهایتان نشود، چون استفاده زیاد و بیشتر از سشوار و گرم‌تر کردن سشوار یکی از اصلی‌ترین عوامل آسیب به مو است.

۹- در طول زمستان کمتر از اکستنشن مو استفاده کنید، چون در زمستان موهای خود شما خشک می‌شوند، اکستنشن ممکن است باعث شکستگی ساقه مو‌ها و ریزش شود.

۱۰- مشکلی پیش نمی‌آید اگر بخواهید از سشوار یا فرکننده یا اتوی مو استفاده کنید، اما سعی کنید خیلی داغ نباشد و همچنین یک رشته و دسته مو را چند بار متوالی سشوار نکشید و یا از فر کننده و اتوی مو استفاده نکنید که این کار باعث خشکی بیشتر و در نهایت شکستن ساقه مو خواهد شد.

۱۱- بهترین کاری که میتوانید در طول زمستان برای محافظت از مویتان انجام دهید، فر کردن دائمی موهایتان است. پس از فر کردن دائمی مو، دیگر احتیاجی به سشوار کشید یا فر کردن آن‌ها ندارید. فقط کافیست با باد ولرم سشوار خیسی آن را گرفته و بگذارید تا کم کم خشک شود. اما توصیه می‌کنیم که فر دائمی را در خانه انجام ندهیدو حتما نزد یه متخصص بروید زیرا ممکن است در صورت ناشیانه انجام شدن این فرآیند به مویتان آسیب وارد شود.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display