جستجو

اخبار

در مورد روغن‌های طبیعی بیشتر بدانیم (قسمت اول)

سه شنبه, 03 آذر,1394

 

میخواهیم در مورد مصرف روغن‌های طبیعی در زیبایی و سلامت پوست و مو صحبت کنیم و بیشتر شرح دهیم که هریک چه استفاده‌ای دارد و هریک برای کدام از ما مناسب‌تر است. فروشندگان این محصولات بازاریابی خود را با دادن شعار‌هایی مبنی بر جایگزین مناسبی برای نرم‌کننده مو، آبرسان و مرطوب کننده صورت، مبارزه و از بین بردن آکنه و یا استحکام‌بخش و ترمیم کننده ناخن. اگر چرخی در داروخانه و یا فروشگاه محصولات آرایشی و بهداشتی دائمی خود بزنید، خواهید دید این روغن‌ها در اکثر محصولات وجود دارند. اما آیا همه این محصولات روی شما عملگرا هستند و جواب‌گوی نیاز شما خواهند بود؟! شاید دلتان بخواهد تجربه کنید و بر اساس سعی و خطا پیش بروید اما با قصد داریم تا با شناساندن خواص هریک از روغن‌ها شما را در انتخاب محصول درست یاری دهیم.

۱- روغن مارولا: از میوه درخت مارولا، که درختی اصالتا آفریقای جنوبی‌ست بدست می‌آید. این روغن بسیار غنی‌ست و بسیار آبرسان و مرطوب کننده است. مملو از اسید‌های چرب است که اکثر متخصصین پوست اذعان دارند که برای پوست‌های خشک مناسب هستند. بسیار سریع جذب می‌شود و پوست شما را براق و چرب باقی نمیگذارد.

۲- روغن چای: قرمز شدن و ملتهب شدن قسمتی از پوست زمانی اتفاق می‌افتد که باکتری‌های مضر در حفره‌ها و منافذ پوست حبس شده و باعث التهاب می‌شوند. روغن چای این التهاب را التیام بخشیده و باعث از بین رفتن این باکتری‌ها می‌شود.

 

در مطلب بعدی در مورد انواع دیگری از روغن‌‌های طبیعی صحبت خواهیم کرد.

 

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display