جستجو

اخبار

در مورد روغن‌های طبیعی بیشتر بدانیم (قسمت دوم)

چهار شنبه, 04 آذر,1394

در مطلب قبل گفتیم که قصد آن را داریم تا روغن‌های طبیعی را بیشتر به شما بشناسانیم و در مورد خواص هریک از آن‌ها توضیح دهیم تا بتوانید محصول مراقبتی درست را برای پوست و موی خود انتخاب کنیم و همچنین توضیحات مختصری در مورد روغن مارولا و روغن چای دادیم. در ادامه روغن‌های آرگان، بابونه و نارگیل را معرفی خواهیم نمود.

۱- روغن آرگان: برخی اوقات از روغن آرگان با نام "طلای مایع‌" نام می‌برند. این روغن منبع غنی از آنتی‌اکسیدان‌هاست که از اکسید شدن پوست جلوگیری کرده و از اصلی‌ترین مواد جلوگیری کننده از پیری زودرس است. همچنین متخصصین پوست بیان می‌کنند که امگا۳ موجود در آن به عنوان یکی از بهترین اسید‌های چرب، باعث بالارفتن میزان کلاژن و به تبع آن بهبود وضعیت پوست می‌شود و این فارغ از بحث نوع پوست شماست و برای انواع پوست خشک، چرب و معمولی مناسب است. علاوه بر همه این‌ها میتوانید از روغن آرگان به عنوان نرم کننده مو نیز استفاده کنید چون این روغن بسیار سبک و است سریع جزب ساقه مو می‌شود و به هیچ عنوان نمایی چرب و به مو نداده و سنگینی برای مویتان بوجود نمی آورد.

۲- روغن بابونه: شاید تصور می‌کنید که بابونه یک چای طبیعی آرامش بخش است اما باید بدانید همانقدر که این ماده شما را آرام می‌کند، میتواند پوست شما را نیز آرام کند. متخصصین پوست روغن بابونه را یک ضد التهاب و ضد عفونی کننده می‌دانند که قرمزی پوست را از بین می‌برد و قسمت‌های ملتهب را التیام می‌بخشد.

۳- روغن نارگیل: پوست‌های خشک و ترک‌خورده بیشتر احتمال ملتهب شدن دارند و واکنش بیشتری نسبت به آلرژی‌ها نشان می‌دهند. روغن نارگبل از پوستتان محافظت کرده و آن را مرطوب ‌می‌کند. پوست شما با مصرف این روغن نرم شده و پوست‌پوست شدگی‌ها را از بین می‌برد و برای کسانی که پوستشان دارای اگزماست بسیار مناسب است.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display