جستجو

اخبار

در مورد روغن‌های طبیعی بیشتر بدانیم (قسمت سوم)

پنجشنبه, 05 آذر,1394

در مطالب قبل در مورد فوائد و خاصیت‌های انواع روغن گیاهی مانند روغن مارولا، روغن چای، روغن آرگان، روغن بابونه و روغن نارگیل صحبت کردیم و بیان نمودیم تا هریک از آن‌ها را میتوانید برای چه مشکلاتی مصرف کرده و یا در محصولات مراقبتی که خریداری میکنید به دنبال چه روغن‌هایی باشید، صحبت کردیم. در این قسمت از این مجموعه نیز می‌خواهیم تا در مورد روغن‌های میوه گل رز و هویج، روغن رزماری و کرچک صحبت کنیم.

۱- روغن میوه گل رز و هویج: در بسیاری از محصولات مراقبتی پوست و مو میتوانید ویتامین A را پیدا کنید اما بیشتر آن را با نام "رتینوئید" میبینید. رتینوئید ماده‌ایست که به جایگزین شدن سلول‌ّ‌های مرده با زنده کمک کرده و ساخت کلاژن را سرعت می‌بخشد تا التهاب‌ها و زخم‌ها و جای جوش سریع‌تر التیام پیدا کرده و از بین بروند. روغن‌ّای طبیعی که منبع غنی از ویتامین A و رتینوئید هستند، روغن‌های میوه گل رز(Rosehip) و روغن هویج هستند. بسیاری و متخصصین پوست از روغن این گیاهان برای درمان جوش و همچنین جلوگیری از پیری زودرس استفاده می‌کنند. از این روغن‌ها به میزان بسیار اندک در شب میتوانید استفاده کنید.

۲- روغن رزماری و کرچک: اگر احساس می‌کنید موهایتان ریزش دارد و یا نازک شده و کف سرتان بیشتر از قبل دیده می‌شود. بهترین روغن برای شما میتواند روغن رزماری باشدو بر اساس تحقیقات به عمل آمده مصرف ممتد ۶ ماهه از این روغن تاثیری همانند مصرف ۶ ماه داروی ماینوکسیدیل ۲٪ برای شما خواهد داشت اما مصرف ماینوکسیدیل ممکن است برای شما ایجاد خارش کف سر کند در صورتی که مصرف روغن رزماری به هیچ وجه چنین مشکلی را برای شما ایجاد نخواهد نمود. روغن کرچک نیز یک مرحم خانگی برای پرپشت کردن و تقویت مژه‌ها و ابرو‌هاست.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display