جستجو

اخبار

در مورد روغن‌های طبیعی بیشتر بدانیم (قسمت چهارم)

شنبه, 07 آذر,1394

در مورد روغن‌های طبیعی بیشتر بدانیم (قسمت چهارم) 

به بخش آخر آشنایی با روغن‌های طبیعی میرسیم و امیدواریم تا این بخش از این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. تا کنون بیان نمودیم تا روغن مارولا، روغن چای، روغن آرگان، روغن بابونه و روغن نارگیل، روغن میوه گل رز و هویج و روغن رزماری و کرچک برای درمان، بهبود و التیام، تقویت و تغذیه کدام نواحی و چه نوع انواع پوست و مویی مناسب هستند. در این بخش تصمیم داریم تا به بیان خواص روغن آواکادو و زیتون و همچنین روغن کنجد بپردازیم.

۱- روغن آواکادو و زیتون: این ۲ روغن حاوی اسید‌های چرب و غنی هستند و برای مو و ناخن بسیار موثر و مقوی هستند. اگر قابلیتش را دارید، هفته‌ای یک بار در روزهای تعطیل که خانه هستید و جایی نمیروید، موهایتان را به هریک از این روغن‌ها آغشته کنید و به مدت ۱-۲ ساعت صبر کنید و سپس به حمام رفته و موهایتان را بشویید. پس از ۱ بار مصرف نیز تاثیر کارای آن را خواهید دید و یا شب‌ها قبل از خوابیدن با یک پد پنبه‌ای مقدار کمی از این روغن‌ها را بر روی ناخن خود بزنید. تا صبح این روغن‌ها جذب ناخن شما شده و سلامت آن‌ها را دو چندان خواهند نمود.

۲- روغن کنجد: شاید برایتان عجیب باشد که خمیردندانتان را با یک روغن عوض کنید اما باور کنید این یک مرحم قدیمی خانگی‌ست که دهان را با یک روغن شستشو داد، زیرا روغن جرم‌های دندان را به راحتی جدا کرده و قسمت‌های ضعیف و دردناک لثه را التیام می‌بخشد و همچنین میکروجرم‌هایی که در داخل دهان و یا بر روی زبان هستند که باعث بوی بد نفس می‌شوند را از بین می‌برد. میتوانید از روغن نارگیل و یا روغن آفتابگردان برای این کار استفاده کنید اما مشکلی که وجود دارد، پاک کردن روغن از داخل دهان اندکی سخت است و بهترین روغن برای انجام این کار که به سادگی نیز از داخل دهان پاک شود، روغن کنجد است.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display