جستجو

اخبار

دستور تهیه‌ی اسکراب لب

چهار شنبه, 09 اردیبهشت,1394

یک اسکراب لب خوب، نه‌ تنها از پوست‌های مرده لایه‌برداری می‌کند، به لب‌هایتان طراوت نیز می‌بخشد. ازآنجایی‌که این اسکراب قرار است روی لب و اطراف آن مالیده شود، بهتر است از موادی استفاده شود که خوردنشان بی‌خطر باشد.

اغلب اسکراب‌های خانگی لب، برای قابلیت لایه‌برداری‌شان حاوی دانه ریز شکر هستند. لبه‌های نرم دانه‌های شکر برای از بین بردن پوست‌های مرده‌ی لب مناسب‌اند. از طرفی، شکر ماده‌ی اولیه ایست که دسترسی به آن آسان است، و در هر آشپزخانه‌ای پیدا می‌شود. برای اسکراب لب، به سراغ انواع دیگر شکر نروید. شکر قهوه‌ای خیلی لطیف نیست، و شکرهای پودر هم دیگر خیلی لطیف‌اند!

برای قابلیت لایه‌برداری مضاعف در اسکراب‌های خانگی لب، می‌توان آب مرکبات، جوش‌شیرین، یا آسپیرین خردشده هم به شکر افزود، یا اینکه جایگزین شکر کرد. بری افزودن امکان مرطوب‌کنندگی هم، می‌توان انواع روغن، عسل، وازلین، یا کره‌ی بدن را به مواد اولیه اضافه کرد. یادتان باشد که جوش‌شیرین را با آب هیچ مرکباتی مخلوط نکنید، مگر اینکه بخواهید یک واکنش شیمیایی بوجود بیاورید!

دستور ساخت اسکراب لب ساده‌ی شکر

برای ساخت سریع و راحت یک اسکراب ساده با استفاده از شکر، ۱ قاشق چای‌خوری روغن‌زیتون، و ۱ قاشق چای‌خوری شکر سفید را در یک‌کاسه‌ی کوچک، باهم مخلوط‌کنید. حالا با استفاده از انگشت‌هایتان یا یک مسواک تمیز، مخلوط بدست آمده را به لب‌هایتان بمالید. سپس به مدت ۱۰ ثانیه، مخلوط را به‌صورت دایره‌وار روی لب‌هایتان ماساژ دهید. حالا لبتان را با آب گرم آبکشی کرده و با استفاده از یک دستمال به‌آرامی خشک‌کنید. و اگر نیاز بود، مقداری نرم‌کننده‌ی لب به آن‌ها بمالید.

در مطلب بعدی به معرفی تعداد دیگری اسکراب خانگی خواهیم پرداخت.

فیلترها
Sort
display