جستجو

اخبار

دلایل قارچ دست‌ها کدامند

پنجشنبه, 17 اردیبهشت,1394

قارچ‌ها می‌توانند به اشکال مختلف و به دلایل متعددی روی دست‌ها برویند. اما پیش از اینکه چنین اتفاقی بیفتد، باید با عشق از آن‌ها مراقبت کنید.

گسترش رشد قارچ

اگر پای ورزشکار (نوعی بیماری قارچی) دارید و به آن رسیدگی هم نمی‌کنید، این قارچ می‌تواند به نواحی دیگر بدنتان هم سرایت کند، ازجمله دست‌هایتان.

بهداشت ضعیف

وقتی به‌خوبی بهداشت را رعایت نکنید، رشد قارچ ناخن و زیر ناخن‌ها می‌تواند گسترش پیدا کند. به‌عنوان نمونه سالن‌های زیبایی کثیف و ابزارهای غیربهداشتی آن‌ها، دو عامل اصلی این موضوع هستند.

ضعف سیستم ایمنی

اگر در حال حاضر دچار بیماری‌ای همچون سرطان، دیابت یا ایدز هستید، سیستم ایمنی بدن شما ضعیف شده، و برای بدنتان سخت است تا از شر عفونت‌های پوستی همچون قارچ‌ها خلاص شود.

رطوبت

چه در آب‌وهوای گرمسیری زندگی کنید و چه مدتی در سونا، استخر یا دوش‌های درون رختکن بوده باشید، رشد قارچ در شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب آغاز می‌شود، بنابراین ممکن است در چنین شرایطی بیشتر مستعد این موضوع باشید.

استفاده از لوازم آلوده‌ی دیگران

حوله، البسه، تجهیزات باشگاه، لوازم‌آرایش، و خیلی چیزهای دیگر می‌توانند آلوده به عفونت‌های قارچی باشند، بنابراین استفاده از آن‌ها ممکن است باعث انتقال و قارچی شدن بدن شما مخصوصاً دست‌هایتان شود.

فیلترها
Sort
display