جستجو

اخبار

دندان‌هایی سفید با چند راهکار ساده

شنبه, 05 دی,1394

دندان‌هایی سفید با چند راهکار ساده

آیا دندان‌های سفید و مروارید گونه شما درخشش خود را بر اثر به وجود آمدن لکه‌های تیره خاکستری و یا زرد رنگ ازدست‌داده‌اند؟ احتمال به وجود آمدن لکه‌های دندان با بالا رفتن سن افزایش می‌یابد اما برخی خوراکی‌ها، نوشیدنی‌ها و دهان‌شویه‌ها می‌توانند این مشکل را از بین ببرند. شما با چند راهکار ساده در منزل می‌توانید از میزان این لکه‌ها بکاهید و همچنین از به وجود آمدن مجدد آن‌ها جلوگیری کنید.

باید بدانید بزاق دهان خود باعث تمیز شدن دهان، جلوگیری از پوسیدگی و حتی سفید شدن دندان‌ها می‌شود پس خوردن خوراکی‌هایی که باعث ترشح بیشتر بزاق دهان شده و همچنین به‌خودی‌خود باعث سفید شدن دندان می‌شوند به‌شدت توصیه می‌شود. از این قبیل خوراکی‌ها می‌توان سیب، کرفس، گلابی، هویج و همچنین آدامس‌های بدون شکر را نام برد.
بسیاری از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌هایی که ما در روز مصرف می‌کنیم، به دلیل وجود رنگ‌دانه‌های طبیعی باعث لکه‌دار شدن دندان‌ها می‌شوند. میوه‌هایی همچون انگور قرمز و خانواده بری‌ها (آلوها) ، نوشیدن چای و قهوه و آب‌میوه‌های طبیعی و مصرف سیگار همگی باعث تغییر رنگ در دندان‌ها می‌شوند، پس توصیه می‌کنیم بلافاصله پس از مصرف آن‌ها دهان خود را به‌خوبی با آب بشویید تا این رنگ‌دانه‌ها هر چه سریع‌تر خارج‌شده و رنگی روی دندان‌هایتان باقی نگذارند.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display