جستجو

اخبار

رازهای زیبایی قهوه

یکشنبه, 23 فروردین,1394

از بین بردن پف زیر چشم
ممکن است که شما به دلیل رفتن به یک مهمانی، مشغله‌ی زیاد یا تمام شدن مهلتتان برای انجام کاری، شب دیر به رخت خواب‌رفته باشید پس طبیعتاً صبح روز بعد شاهد چشمانی پف‌کرده و حلقه‌های تیره‌ی اطراف آن خواهید بود. " هنگامی‌که قهوه با ویتامین K مخلوط شده باشد، بهترین ترکیب برای از بین بردن پف چشم‌های شما خواهد بود." به گفته‌ی دکتر ApratimGoel متخصص پوست "قهوه با تنگ کردن رگ‌ها باعث کاهش خون‌رسانی به ناحیه‌ی چشم می‌شود و با کاهش میزان آب از پف چشم‌های شما می‌کاهد." او اضافه کرد که بهتر است که قهوه را زیر چشمان خود قرار ندهید و بجای آن از کرم چشم استفاده کنید.
بهبود پوست
بجای تهیه کردن محصولات لایه‌بردار صورت و یا بدن شو، از قهوه استفاده کنید. متخصصان پوست بر این باورند که قهوه داری خواص ضدالتهاب و آنتی‌اکسیدانی است. درواقع قهوه، مانع تخریب سلول‌های پوستی توسط رادیکال‌های آزاد می‌شود. قهوه باعث روشن‌تر شدن پوست می‌گردد زیرا که باعث کاهش پیگمنتیشن (تجمع رنگ‌دانه‌ها) می‌شود و برای کاهش رنگ صورت و تیرگی پوست به‌عنوان یک عمل زیبایی محسوب می‌شود.
ازآنجایی‌که قهوه، حالت زبری دارد، باعث جدا شدن پوست مرده و بیرون آمدن پوست جدید می‌شود. درواقع Paltrow در وب‌سایت خود می‌گوید استفاده از قهوه به همراه شکر توربیناندو و روغن‌زیتون به پاک شدن منافذ پوست شما کمک می‌کند.
برای تهیه‌ی محلول لایه‌بردار قهوه به نوع پوست خود توجه کنید. خانم‌هایی که پوست چرب دارند، باید یک‌چهارم قهوه را با ماست مخلوط کنند.
از بین برنده‌ی بو
ممکن است که شما برای پختن غذا از پیاز و سیر استفاده کرده باشید که بوی آن تنها با صابون و آب از بین نخواهد رفت، پس مقداری قهوه‌ی خردشده را به دستان خود بمالید. رایحه‌ی قهوه نسبت به بوی سیر و پیاز بسیار قوی‌تر است و باعث از بین رفتن بوی آن‌ها می‌شود.
احتیاط
دکتر Desai، مراجعه‌کنندگان خود را از استفاده از محصولات قهوه منع نمی‌کند و دراین‌باره می‌گوید "ارزش امتحان کردن را دارد. ولی بااحتیاط از این محصولات استفاده کنید." محصولات قهوه مؤثر هستند اما برتری نسبت به محصولات دیگر ندارد. شما می‌توانید شاهد همین تأثیرات مثبت در محصولات دیگری مانند آجیل‌ها نیز باشید.

 

منبع

فیلترها
Sort
display