جستجو

اخبار

راه‌های از بین بردن بوی بد پا (بخش دوم)

شنبه, 02 خرداد,1394

از صندل و یا کفش‌های باز استفاده کنید
استفاده از صندل باعث گردش هوا در اطراف پاها شده و همچنین آن‌ها را خنک نگه می‌دارد. درنتیجه از عرق کردن پا جلوگیری می‌کند. حتی در صورت عرق کردن، به‌وسیله جریان هوا خشک‌شده و بو نمی‌گیرد. در طول ماه‌های سرد، از کفش‌های چرمی و یا برزنتی استفاده کنید. این جنس کفش‌ها باعث گردش هوا در اطراف پاها شده و به‌اصطلاح باعث نفس کشیدن پاها می‌شود. از استفاده از کفش‌های پلاستیکی و لاستیکی پرهیز کنید.
جوراب‌هایتان را روزانه عوض کنید
جوراب عرق روزانه را نگه می‌دارد و زمانی که آن‌ها را درمی‌آورید، خشک می‌شود. استفاده مجدد از جوراب در روز بعد، باعث گرم شدن عرق شده و بوی نامطبوعی را به وجود می‌آورد. شستشو روزانه جوراب‌ها و یا عوض کردن آن‌ها، باعث جلوگیری از تولید بوی نامطبوع می‌شود. به‌غیراز زمانی که از صندل و یا کفش‌های باز استفاده می‌کنید، پوشیدن جوراب ضروری هست و استفاده از ۲ جفت جوراب، باعث کم شدن رطوبت در اطراف پا می‌شود.
در زمان شستشوی جوراب، آن‌ها را پشت‌ورو کرده و سپس در ماشین لباسشویی قرار دهید. این کار باعث از بین رفتن بهتر سلول‌های مرده و چسبیده و جوراب می‌شود.
از جوراب‌های جاذب رطوبت مانند جوراب‌های کتانی و یا پشمی استفاده کنید. جوراب‌های  ساخته‌شده از مواد مقاوم به جذب مانند نایلون، باعث ماندن رطوبت در اطراف پا شده و محیط مناسب برای رشد باکتری به وجود میاورد.
پودری کردن جوراب و کفش به‌وسیله جوش‌شیرین
پس از تمیز کردن کفش و جوراب، مقدار کمی جوش سیرین را به درون کفش و یا جوراب خوب بمالید. جوش‌شیرین رطوبت را به خود جذب کرده و مانع از بو گرفتن پاها می‌شود.
استفاده از چوب سدر و یا میخک
ریختن تراشه چوب سدر و یا میخک به درون کفش، درزمانی که برای مدتی از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، باعث تازه شدن محیط درون کفش شده و پس از چند روز بوی نامطبوع درون آن را از بین می‌برد.
کفش‌هایتان را بچرخانید!!
اجازه دهید کفش‌هایتان کاملاً خشک بشوند. این کار باعث از بین رفتن باکتری‌های درون کفش شده و از رشد مجدد آن‌ها جلوگیری می‌کند. مدت‌زمان لازم برای خشک شدن کفش حداقل ۲۴ ساعت می‌باشد.
برای کمک به بهتر شدن روند خشک‌کردن کفش، کفی‌های درون آن را دربیاورید. برای تسریع روند خشک‌کردن، می‌توانید روزنامه مچاله شده درون کفش خود قرار دهید.
کفش‌های خود را بشویید
اکثر کفش‌ها قابل شستشو در ماشین لباسشویی می‌باشند. حتماً از خشک شدن کامل کفش‌ها پس از شستشو و قبل از پوشیدن آن‌ها، اطمینان حاصل کنید.
کفش‌هایتان را دربیاورید
در هر زمان که ممکن است، کفش‌هایتان را دربیاورید. این کار باعث خشک شدن کفش‌ها و پاهای شما می‌شود.
از کفش خشک‌کن‌ها استفاده کنیم
تعداد زیادی کفش خشک‌کن کم‌مصرف وجود دارند. این دستگاه‌ها از جریان هوای مداوم و مناسبی برای خشک‌کردن کفش‌های خیس و یا عرق کرده استفاده می‌کند. کفش‌های خیس خود را بر روی آن‌ها قرار دهید تا بعد از ۸ ساعت کفش‌های گرم و خشکی داشته باشید. این کار باعث از بین بردن محیط مناسب برای رشد باکتری‌ها می‌شود.

فیلترها
Sort
display