جستجو

اخبار

راه‌های جلوگیری از عرق کردن در این تابستان

پنجشنبه, 24 اردیبهشت,1394

گرمای سوزان و رطوبت بالا باعث می‌شود که پوستتان چرب به نظر برسد. شستن مداوم و پاک کردن پوست باعث از بین بردن روغن‌های طبیعی پوست می‌شود. بنابراین برای اینکه از بیش‌ازحد عرق کردن مطمئن شوید، چندراه وجود دارد.
استفاده از اسید سالیسیلیک
شوینده صورت محتوی اسید سالیسیلیک، منافذ پوست را از چربی‌ها در طی روز تمیز نگاه می‌دارد وتاثیر درخشان کنندگی روی پوست دارد. اما استفاده از آن را محدود به یک یا دو بار در روز کنید.
آب‌معدنی را روی پوستتان اسپری کنید
به‌منظور حفظ طراوت صورتتان و به دور ماندن از چربی، آب‌معدنی را روی صورتتان در طول روز اسپری کنید. استفاده از انواع اسپری‌های گل‌دار مخصوص صورت، آب پوست شمارا حفظ خواهد کرد و از چرب شدن  بیش‌ازحد جلوگیری می‌کند.
از مرطوب‌کننده‌هایی که پایه آب‌دارند استفاده کنید
بیشتر افراد استفاده از مرطوب‌کننده ها را در طی ماه‌های گرم سال به علت تعریق بیش‌ازحد محدود می‌کنند. بااین‌حال استفاده از مرطوب‌کننده ها ضروری است.  برای اطمینان از اینکه پوست شما عرق نمی‌کند از مرطوب‌کننده های بر پایه آب برای حفظ رطوبت پوستتان استفاده کنید.
از زیر سازها قبل از آرایش چهره استفاده کنید
رطوبت بالای هوا درصورتی‌که آرایش زیادی داشته باشید باعث می‌شود تا خیلی عرق کنید. برای اینکه مطمئن شوید آرایش شما خراب نمی‌شود، از زیر سازها قبل از آرایش استفاده کنید. این کار از بسته شدن منافذ پوست شما و درنتیجه از چرب شدن پوستتان جلوگیری خواهد کرد.
از دستمال یا کاغذ خشک‌کن استفاده کنید
بهترین راه این است که اگر پوستتان چرب شد، برای اطمینان از اینکه پوستتان بیش‌ازحد عرق نکند از کاغذ خشک‌کن استفاده کنید. این کار چربی‌های اضافی را از پوستتان دور می‌کند و باعث می‌شود پوستی لطیف‌تر داشته باشید.

فیلترها
Sort
display