جستجو

اخبار

راه‌های کنترل جوش صورت نوجوانان

یکشنبه, 03 خرداد,1394

علت آکنه، بسته شدن منافذ پوست و رشد میکروب‌ها در آن است که اغلب در سنین قبل از نوجوانی و نوجوانی دیده می‌شود. زمانی که هورمون رشد افزایش می‌یابد، سبب بزرگ شدن غدد چربی و افزایش ترشح چربی می‌شود. جوش‌های سرسیاه، سرسفید، ندول‌ها همه شامل انواع آکنه می‌شوند. راهنمایی‌های زیر برای کنترل آکنه مفید است:

شستن صورت: شستن بیش‌ازحد باعث تحریک مناطق آسیب‌دیده می‌شود. بنابراین صورتتان را مطابق با نوع پوستتان بشویید: خشک، نرمال، چرب.

رژیم غذایی: غذای مشخصی که بر آکنه تأثیر داشته باشد شناخته‌نشده، گرچه بعضی از غذاها ممکن است آن را تشدید کند، مثل شکلات و چیپس سیب‌زمینی.

مرطوب‌کننده‌ها: این محصولات با بستن منافذ پوست مانع از دست دادن رطوبت جمی شوند و باعث تشدید آکنه می‌شوند. فقط نوجوانانی که پوست خشک دارند باید از محصولاتی که برای پوست‌های مستعد آکنه می‌باشد، استفاده کنند.

اصلاح کردن: مردان جوان می‌توانند ریش‌تراش برقی یا ژیلت‌ها را امتحان کنند و ببینند که کدام‌یک کمتر تحریک‌کننده می‌باشد. هنگامی‌که از ژیلت استفاده می‌کنید از قبل ریش را با استفاده از صابون و کف ریش و آب گرم نرم کنید. برای جلوگیری از جوش به‌آرامی این کار را انجام دهید. همیشه از تیغ تیز استفاده کنید و موها را در جهت رویششان، بتراشید. همچنین فقط در مواقع ضروری اصلاح کنید.

لوازم‌آرایشی: درزمانی که جوش‌دارید، برای جلوگیری از بسته شدن بیشتر منافذ، آرایش نکنید. بهترین محصولات آرایشی آن‌هایی هستند که در بطری‌هایی هستند که می‌شود آن‌ها را تکان داد و رقیق هستند. (محصولاتی که در شیشه‌ها هستند، یا در تیوپ‌ها یا لوله‌ها خیلی غلیظ هستند). نوجوانان باید بعد از آرایش کردن، صورتشان را کاملاً بشویند.

درمان آکنه: آکنه می‌تواند درمان شود. نوجوانان را تشویق کنید که برای دریافت راهنمایی‌های پزشکی به دکتر پوست مراجعه کنند. نوع درمان بستگی به‌شدت آکنه، نوع پوست و علت بیماری دارد. کرم‌های ضد جوش یا لوسیون‌های حاوی بنزوئیل پراکساید ممکن است برای آکنه‌های خفیف توصیه شود. داروهای تجویزی مثل آنتی‌بیوتیک یا آکوتان ممکن است برای آکنه شدید توصیه شود.

به نوجوانان توصیه کنید تا از خاراندن یا فشار دادن جوش‌ها به دلیل افزایش قرمزی یا التهاب و زخم شدن جلوگیری کنند.

فیلترها
Sort
display