جستجو

اخبار

راهکارهایی برای مراقبت از پوست‌های حساس

چهار شنبه, 23 مهر,1393

کسانی که پوستی حساس دارند همیشه از مسائل مختلفی مانند قرمز شدن، متورم شدن، دانه‌دار شدن، پوسته‌پوسته شدن و خشکی بیش‌ازحد پوست خود شکایت می‌کنند. این دسته از افراد همیشه باید از لوازم‌آرایشی و مراقبتی که برای پوست‌های حساس ساخته‌ شده‌اند و ضد حساسیت و آلرژی هستند، استفاده کنند و مطمئناً زمان و تلاش زیادی را برای یافتن لوازم مناسب صرف می‌نمایند. امروز می‌خواهیم برای شما چند راهکار ساده و روش رفتار با پوست‌های حساس را شرح دهیم.

۱- بهترین راهکار برای پوست‌هایی که زود قرمز می‌شوند چیست؟

کسانی که پوست آن‌ها خیلی زود قرمز می‌شود، برای مخفی نمودن این قرمزی باید از پوشاننده و کانسیلرهایی که تونالیته (طیف رنگ) سبز دارند استفاده کنند. سعی کنید از کانسیلرهای کرمی که آب‌رسان و مرطوب‌کننده هستند استفاده نمایید. سپس روی این پوشاننده، یک پوشاننده با رنگ بدن خود استفاده کنید تا رنگ پوست صورتتان کاملاً طبیعی شود.

۲- بهترین راه برای آزمودن حساسیت‌زایی یک ماده آرایشی یا مراقبتی که تازه تهیه نموده‌اید چیست؟

چند روز قبل از زمان موردنیاز برای استفاده از ماده آرایشی یا مراقبتی که به‌تازگی تهیه نموده‌اید، میزان اندکی از آن را روی پوست نازک و حساس داخل آرنج(محل اتصال ساعد به بازو) بزنید و اجازه دهید تا به مدت یک روز باقی بماند. اگر مشکلی به وجود نیامد به‌احتمال خیلی قوی پوست صورت شما نیز به این ماده واکنش و حساسیت خاصی بروز نخواهد داد.

۳- بهترین ضد آفتاب برای پوست‌های حساس چیست؟

ضد آفتاب‌هایی که از مواد معدنی مانند اکسید روی و اکسید تیتانیوم تشکیل‌شده‌اند، بهترین نتیجه را برای پوست‌های حساس در بردارند.

۴- بهترین نوع رفتار با پوست‌های حساس چیست؟

پوست‌های حساس معمولاً خیلی زود خشک می‌شوند و خارش شدیدی می‌گیرند. بهتر است این مناطق را دائماً تمیز نگاه‌ دارید و مرتباً با کرم‌ها و لوسیون‌های ضدحساسیت مناسب مرطوب نمایید، این رطوبت اصولاً از بروز خارش جلوگیری خواهد نمود. برای داشتن پوستی شاداب، حمام کردن با آب ولرم قبل از خواب می‌تواند کمک به سزایی بکند، اما حتماً مراقب باشید که با موی خیس نخوابید تا دچار سرماخوردگی و مشکلات این‌چنینی نشوید.

۵- بعد از پاک کردن آرایش، چگونه صورتی با پوست حساس خود را بشوییم؟

اغلب کسانی که پوست‌های حساس دارند از شستن صورت و گردن خود با آب خیلی گرم و داغ احساس بهتری پیدا می‌کنند زیرا این عمل باعث تسکین یافتن خارش می‌شود، اما باید گفت این کار کاملاً غلط بوده و نتیجه را برعکس می‌کند، زیرا آب خیلی گرم باعث حل شدن گلیسیرین و چربی پوست می‌شود و پس از از بین رفتن رطوبت، خشکی چند برابر برای پوست به وجود می‌آید.

۶- بهترین راه‌حل برای زخم‌های به وجود آمده در پوست‌های حساس چیست؟

پوست‌های حساس که بسیار خشک بوده و حالت دانه‌دار و پوسته‌پوسته به خود می‌گیرند، ممکن است با یک خارش ساده انگشتان زخم شوند اما جای هیچ نگرانی نیست. از همان روش مخفی سازی با کانسیلر سبز که در شماره ۱ این مجموعه در مورد آن توضیح داده شد استفاده کنید. اما زمانی که دیگر احتیاجی به آرایش خود نداشتید آن را پاک کنید تا سرعت روند بهبود این زخم‌ها با قرار گرفتن در معرض هوا بیشتر شده و بالاتر رود.

 در مباحث آینده بیشتر به مسئله پوست‌های حساس خواهیم پرداخت.

فیلترها
Sort
display