جستجو

اخبار

راهکارهای خانگی برای داشتن دندان‌های درخشان

دوشنبه, 09 شهریور,1394

زرد شدن دندان‌ها، یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که هر دندانپزشکی با آن مواجه می‌شود.هر چند همه ما آرزو داریم که لبخندی به سفیدی مروارید داشته باشیم، اما رفتن به دنبال درمان‌های بسیار گرانقیمت قطعا می‌تواند باعث شود تمام پولمان را خرج کنیم. اما برای این کار، درمان‌های خانگی وجود دارند که نه‌تنها آسان هستند بلکه بسیار کاربردی نیز می‌باشند.

پوست موز:

 موزها یک میوه سالم هستند که مقدار زیادی مواد مغذی دارند. اما آیا می دانید که پوست موز نیز یک منبع عالی سفید کننده دندان می باشد! بنابراین دفعه بعد، پوست موز را نگه دارید و با آن دندانهایتان را سفید کنید.پوست موز را روزی دو بار حدود یک یا دو دقیقه روی دندانهایتان ماساژ دهید. مواد معدنی موجود در موز مانند پتاسیم، منگنز و منیزیم، جذب دندانهایتان می‌شوند و دندانهای شما را سالم نگه می‌دارند. پوست پرتقال نیز بعنوان یک منبع عالی سفید کننده دندان درنظر گرفته می‌شود.

توت فرنگی:

 آیا می دانستید که آن توت فرنگی قرمز روشن، یک منبع فوق العاده سفید کننده دندان می‌باشد؟ خب حالا که می‌دانید، مقدار زیادی توت فرنگی تازه بخرید. تمام کاری که باید انجام دهید، این است که یک یا دو عدد توت فرنگی بردارید، آنها را له کنید و بمدت 2 تا 3 دقیقه روی دندانهایتان قرار دهید. بعد از این کار، دهانتان را آبکشی کنید یا حتی می توانید دندانهایتان را مسواک بزنید. توت فرنگی که یک منبع غنی از آنزیم‌های طبیعی، معروف به اسید مالیک است و به سفید کردن دندانها کمک می کند، در حالیکه فیبر موجود در توت فرنگی بعنوان یک پاک کننده طبیعی عمل می‌کند و به از بین بردن باکتریها بخصوص از دهان و دندان کمک می کند.

هویج‌های ترد را بجوید

وقتی آن هویج‌های ترد را می بینید، کافی است آنها را بخوبی بشویید و بصورت خام بخورید. هویج های خام برای جدا کردن پلاک از دندانهای شما بسیار مفید هستند و همچنین بعنوان یک پاک کننده طبیعی شناخته می‌شوند.مالیدن برش‌های هویج خام روی دندانهایتان نیز آنها را روشن خواهد کرد.هویج، باکتریها را نیز از بین می برد و به شما لثه های سالم و دندانهای سفیدتری می‌دهد.به غیر از هویج، سیب و کرفس نیز به همان اندازه برای سفید کردن دندان‌ها موثر هستند و از بیماری و ورم لثه جلوگیری کرده و باکتری‌های مولد بوی بد را از بین می برند.

سیگار را ترک کنید

مطمئنا حرف زدن راجع به آن، آسان‌تر از عمل کردن به آن و ماندن سر قولتان است، اما به‌هرصورت ترک سیگار، مزایایی دارد. سیگار کشیدن، دندان‌های شما را زرد می‌کند و باعث ابتلا به سایر بیماری‌های کشنده می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید درخشش دندان‌هایتان را برگردانید، سیگار را ترک کنید.

از نی استفاده کنید

جرعه جرعه نوشیدن هر چیز بسیار گرم یا بسیار سرد برای دندانهای شما خوب نیست.بنابراین تا جایی که ممکن است سعی کنید چای یا قهوه سردتان را با نی بنوشید، زیرا این کار تماس مستقیم دندان‌های شما و نوشیدنی داغ را کاهش می‌دهد.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display