جستجو

اخبار

راهکاری برای مهار کردن چربی پلک

شنبه, 29 آذر,1393

هیچ‌وقت با خودتان فکر کرده‌اید چرا آرایش چشمتان به هم می‌ریزد؟ هرچقدر آرایش می‌کنید بازهم در طول روز زیر چشم می‌ریزد یا در چین و شکن‌ها جمع می‌شود. پاسخ این است که ممکن است شما پلک چرب داشته باشید بدون این‌که خودتان بدانید! راهکارهای زیر به شما کمک می‌کند کاری کنید که سایه چشم تمام‌روز سر جایش باقی بماند.


ممکن است فکر کنید چربی پلک در اثر عرق کردن یا چرب بودن نوع پوست ایجاد می‌شود. اما در حقیقت عامل این چربی شکل چشم شماست. همه افرادی که پوست چرب دارند لزوماً پلک‌هایشان چرب نیست. درست است که تغییرات هورمونی باعث ترشح چربی می‌شود اما شکل چشم ما ممکن است به این چربی دامن بزند.
مشکل اصلی پلک چرب این است که چربی اضافه باعث می‌شود آرایش به سمت پایین بریزد. این امر باعث می‌شود دور چشم‌سیاه شود و آرایش در چین و شکن‌ها جمع شود.
راه ساده‌ای برای حل این مشکل وجود دارد و آن استفاده از پرایمرهای آرایشی است. این محصولات پوست را یکدست می‌کنند و فضایی مناسب برای اعمال هر آرایشی ایجاد می‌کنند. همچنین چربی‌های اضافه را به خود جذب می‌کنند. دیگر هر سایه چشمی، چه کرم مانند باشد چه پودری، از پشت چشم‌هایتان تکان نخواهد خورد.
اگر هم می‌خواهید این چربی اضافه را در حالی مهار کنید که آرایش ندارید، بعدازظهرها از کرم دور چشم استفاده کنید. این کرم را فقط به گوشه و زیر چشم - نه به پلک - بزنید. این کار باعث می‌شود چربی دور چشم شما متوازن و یکدست شود.

فیلترها
Sort
display