جستجو

اخبار

روش‌هایی آسان برای از بین بردن تیرگی زیر بغل

چهار شنبه, 26 فروردین,1394

استفاده‌ی مکرر از تیغ‌ها و دئودورانت‌ها می‌تواند باعث ایجاد تیرگی زیر بغل شما شود که ممکن است شمارا به‌شدت خجالت‌زده کند. در اینجا روش‌هایی برای برطرف کردن این تیرگی‌ها آورده‌ایم:

شیر و آرد: خمیر غلیظی از شیر و آرد سفید یا گندم تهیه کنید و آن را زیر بغل خود بمالید. اجازه دهید خشک شود سپس آن را بشویید. این مخلوط باعث جدا شدن پوست‌های مرده می‌شود و شیر باعث روشن شدن زیر بغل شما می‌گردد.

روغن نارگیل: زیر بغل خود را با مقداری روغن نارگیل گرم، ماساژ دهید و اجازه دهید که روغن به مدت نیم ساعت روی پوست شما باقی بماند. سپس به یک حمام آب داغ بروید تا لایه‌ی مرده‌ی پوست از بدنتان جدا شود. انجام این کار سه تا چهار بار در هفته، نتیجه‌ی خوبی را برای شما در بر خواهد داشت.

پک سرکه: اگر به سرکه حساسیت ندارید چند قطره از آن را به آرد برنج اضافه کنید و یک خمیر غلیظ، تهیه کنید. آن را روی محل موردنظر قرار دهید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. هنگامی‌که خشک شد، آن را پاک‌کنید و یک دوش آب گرم بگیرید.

پک روشن‌کننده‌ی خانگی: پکی است که از مخلوط ماست، آب‌لیمو و زردچوبه و آرد نخودچی تهیه‌شده و باید برای ۲۰ دقیقه روی پوست قرار بگیرد سپس آن را با آب گرم شست‌وشو دهید. به مدت چند روز، این عمل را هرروز انجام دهید تا شاهد نتیجه‌ی آن باشید.

 

منبع

فیلترها
Sort
display